Все для історика
П`ятниця, 19.04.2024, 08:17
Вітаю Вас Раб | RSS
 
Головна Проект Пальмерстона 1854 р. - ФорумРеєстраціяВхід
[ Нові повідомлення · Учасники · Правила форуму · Пошук · RSS ]
  • Сторінка 1 з 1
  • 1
Форум » Навчання » Дипломатична історія Європи в ХІХ ст. » Проект Пальмерстона 1854 р. (про послаблення і розчленування Росії)
Проект Пальмерстона 1854 р.
EkzorДата: Середа, 11.01.2012, 20:40 | Повідомлення # 1
Гетьман
Група: Адміністратори
Повідомлень: 1418
Репутація: 3
Статус: Offline
Зусилля Англії та Франції були спрямовані на те, щоб змусити Австрію будь-що-будь виступити проти Росії. Дії австрійської дипломатії мали на увазі дозвіл дуже важкого завдання: не оголошуючи формально війни Росії, змусити
Миколи прибрати війська з Молдавії та Валахії й улаштувати це так, щоб не розсердити Наполеона, але й не посваритися з царем. Що стосується дипломатичних відносин між самими союзниками, то спочатку ще не виявлялося корінне розходження між цілями Англії та Франції. Проте зараз же після падіння Севастополя воно виявилося зі зробленою ясністю. Пальмерстон, вважав, що війна може грунтовно послабити Росію. У Англії є такий союзник, як Французька імперія; в перспективі можна, обіцяючи компенсації за рахунок Росії, роздобути ще трьох союзників: Австрію, Пруссію й Швецію. Ніколи вже не повториться більше сприятлива комбінація.
Власні цілі британської політики неодноразово з'ясовувалися в англійській пресі, - але точка зору самого Пальмерстона, найбільш повно викладена ним лорду Джону Росселю, зводилася до наступного: Аландські острови й Фінляндія вертаються Швеції; Прибалтійський край відходить до Пруссії; королівство Польське повинне бути відновлене як бар'єр між Росією та Німеччиною (не Пруссією, а Німеччиною); Молдова і Валахія і все гирлі Дунаю відходять до Австрії, а Ломбардія і Венеція від Австрії до Сардинського королівства (П'ємонту); Крим і Кавказ відбираються у Росії і відходять до Туреччини, причому частина Кавказу, іменована у Пальмерстона «Черкесії», утворює окрему державу, що перебуває у васальних відносинах до султана Туреччини. Статс-секретар у закордонних справах лорд Кларендон хотів підкреслити безкорисливість Англії, яка зовсім не боїться за Індію, не потребує ні в чому для своєї торгівлі, а лише благородно веде «битву цивілізації проти варварства».
Програма Пальмерстона була складена так, щоб придбати нових союзників. Залучалися таким шляхом і Швеція, і Австрія, і Пруссія, заохочувалася до повстання російська Польща, підтримувалася війна Шаміля на Кавказі, забезпечувалося також виступ проти Росії Сардинського королівства. Але насправді Наполеону III аж ніяк не хотілося ні занадто підсилювати Англію, ні надміру послабляти Росію. Тому, як тільки перемога була союзниками здобуто, зараз же Наполеон III почав підкопуватися під програму Пальмерстона і швидко звів її до нуля.


http://vkontakte.ru/id18182352
 
Форум » Навчання » Дипломатична історія Європи в ХІХ ст. » Проект Пальмерстона 1854 р. (про послаблення і розчленування Росії)
  • Сторінка 1 з 1
  • 1
Пошук:

Безкоштовний конструктор сайтів - uCoz