Все для історика
Субота, 20.04.2024, 05:58
Вітаю Вас Раб | RSS
 
Головна Паризький конгрес 30 березня 1856 р. Умови миру. - ФорумРеєстраціяВхід
[ Нові повідомлення · Учасники · Правила форуму · Пошук · RSS ]
  • Сторінка 1 з 1
  • 1
Форум » Навчання » Дипломатична історія Європи в ХІХ ст. » Паризький конгрес 30 березня 1856 р. Умови миру.
Паризький конгрес 30 березня 1856 р. Умови миру.
EkzorДата: Середа, 11.01.2012, 20:38 | Повідомлення # 1
Гетьман
Група: Адміністратори
Повідомлень: 1418
Репутація: 3
Статус: Offline
Паризький конгрес - багатосторонні міжнародні переговори з метою завершення Кримської війни, увінчалися підписанням Паризького трактату; відкрився 13 лютого 1856 в столиці Франції. У ньому брали участь повноважні представники Росії, Франції, Англії, Австрії, Сардинії, Оттоманської імперії, а також Пруссії. Головував на засіданнях французький міністр закордонних справ, двоюрідний брат імператора Наполеона III граф А. Валевський. Росія - граф О. Ф. Орлов і Ф. І. Брунов. Англія - Кларендон і Коулі. Австрія - Буолем, Сардинське королівство - Кавуром. Рішення російського імператора Олександра II піти на мирні переговори було прийнято на нараді в Зимовому палаці 3 січня 1856, на якому вдруге обговорювалося ультиматум, пред'явлений Росії австрійським імператором Францом-Йосифом, до того часу Наполеон III, за спиною союзної йому Англії, вже вів таємні переговори Санкт-Петербургом про можливість укладення миру, до якого він сам схилявся, не бачачи для себе інтересу в продовженні війни.
Найбільш непримиренну позицію щодо Росії в Парижі зайняли Англія і Австрія; їхня лінія згодом пом'якшилася під впливом Наполеона III. Англія, спочатку взагалі не бажала настільки швидкого світу, тепер відверто прагнула до ослаблення Росії в басейні Чорного моря, до підриву її позицій на Кавказі, наполягала на демілітаризації Аландських островів. За підтримки австрійців англійці вимагали навіть повного зірвати російських укріплень по чорноморському узбережжю, однак, завдяки підтримці Наполеона III, Орлов в цьому питанні переміг. Австрія вимагала відторгнення від Росії всієї Бессарабії і розраховувала на приєднання до своїх володінь Дунайських князівств. Колишні союзники, однак, ніяк не підтримали Дунайську імперію, і австрійці пішли з конгресу, не отримавши ніякої сплати за свій ультиматум від 2 грудня 1855 року. Туреччина на конгресі була змушена погоджуватися з союзниками навіть, коли їх думку явно розходилося з її інтересами. Особливо на конгресі розглядалося питання про необхідність майбутнього політичного об'єднання Дунайських князівств.
У підсумку 18 березня 1856 був підписаний мирний договір, який до 1871 року визначав політичний устрій в Європі. Росія відмовлялася від зміцнення Аландських островів; погоджувалася на свободу судноплавства по Дунаю; відмовлялася від протекторату над Валахією, Молдавією і Сербією і від частини південної Бессарабії; поступалася Молдавії свої володіння в гирлах Дунаю і частина Південної Бессарабії, повертала зайнятий у Туреччини Карс (в обмін на Севастополь та інші кримські міста). Принципове значення для Росії мав пункт про нейтралізацію Чорного моря. Нейтралізація означала заборону всім чорноморським державам мати на Чорному морі військові флоти, арсенали і фортеці. Таким чином Російська імперія ставилася в нерівноправне становище з Османською, яка зберегла повністю свої військово-морські сили в Мармуровому та Середземному морях. До трактату додавалася конвенція про протоки Босфор і Дарданелли, що підтверджують їх закриття для іноземних військових кораблів у мирний час. Паризький мирний договір 1856 року повністю змінив міжнародну обстановку в Європі, знищивши європейську систему, що покоївся на Віденських трактатах 1815 Верховенство в Європі перейшло з Петербурга до Парижа.


http://vkontakte.ru/id18182352
 
Форум » Навчання » Дипломатична історія Європи в ХІХ ст. » Паризький конгрес 30 березня 1856 р. Умови миру.
  • Сторінка 1 з 1
  • 1
Пошук:

Безкоштовний конструктор сайтів - uCoz