Все для історика
Неділя, 05.05.2024, 16:39
Вітаю Вас Раб | RSS
 
Головна Позиція Росії, Англії, Франції та Австрії - ФорумРеєстраціяВхід
[ Нові повідомлення · Учасники · Правила форуму · Пошук · RSS ]
  • Сторінка 1 з 1
  • 1
Форум » Навчання » Дипломатична історія Європи в ХІХ ст. » Позиція Росії, Англії, Франції та Австрії (в період пруссько-датської війни 1864 р.)
Позиція Росії, Англії, Франції та Австрії
EkzorДата: Середа, 11.01.2012, 20:31 | Повідомлення # 1
Гетьман
Група: Адміністратори
Повідомлень: 1418
Репутація: 3
Статус: Offline
Обставини в 1864 р. складалися для Пруссії незрівнянно сприятливіші, ніж за чотирнадцять років до того. Микола I давно помер. Його наступник був тепер, після польського повстання, сповнений дружніх почуттів по відношенню до свого дядька, королю Вільгельму I, і до Бісмарка. Правда, Горчаков не розділяв цього ентузіазму свого повелителя і вже давно почав відчувати в прусському першому міністру дуже небезпечного політичного діяча. У Бісмарка розпалювалася ненависть до російського дипломата. Втім, спогади про польський справі були ще надто свіжі в пам'яті царя. Тому Бісмарк міг поки що й не турбуватися щодо можливості російського протидії по шлезвиг-гольштейнського питання.
Але залишалися Англія, Франція, Австрія. Всі три держави мали серйозні мотиви для боротьби проти задумів Бісмарка в шлезвиг-гольштейнского питанні. Перш за все йому необхідно було заспокоїти Англію і Францію і вселити їм, що він аж ніяк не прагне включити Шлезвіг і Гольштейн до складу Пруссії. Отже, Пальмерстона нема чого турбуватися, що найзручніші морські береги на Північному і Балтійському морях на перейдуть у володіння більш сильною, ніж Данія, держави; Наполеону ж немає потреби підозрювати, що найближча сусідка, Пруссія, значно посилиться і за розмірами території та за кількістю населення. Тому, коли німецький сейм, що засідав у Франкфурті, зажадав від датського короля поступки Гольштейна герцогу Августенбургскому, що тягло за собою включення приельбських герцогств до складу німецьких держав, то Бісмарк всіляко намагався показати, що він проти загострення суперечки і не схвалює різких методів вирішення цього питання .
З усіх великих держав, які могли перешкодити Бісмарку, він побоювався найбільше Австрії. Не тому, звичайно, що він вважав її сильніше Франції, Англії, Росії. Навпаки, Австрія була слабшою цих держав. Але імператор Франц-Йосиф розумів, що якщо шлезвиг-гольштейнського питання буде вирішено Пруссією одноосібно, це призведе до того, що Пруссія стане безперечно гегемоном в майбутньому процесі об'єднання Німеччини. Імператор австрійський урочисто головував на Франкфуртському сеймі в серпні 1863 р., але відсутність прусського короля ясно говорило, що об'єднати Німеччину навколо Австрії не вдасться через прусської опозиції.


http://vkontakte.ru/id18182352
 
Форум » Навчання » Дипломатична історія Європи в ХІХ ст. » Позиція Росії, Англії, Франції та Австрії (в період пруссько-датської війни 1864 р.)
  • Сторінка 1 з 1
  • 1
Пошук:

Безкоштовний конструктор сайтів - uCoz