Все для історика
Неділя, 05.05.2024, 11:46
Вітаю Вас Раб | RSS
 
Головна Австро-прусська війна та Празький мир (23 серпня 1866 р.) - ФорумРеєстраціяВхід
[ Нові повідомлення · Учасники · Правила форуму · Пошук · RSS ]
  • Сторінка 1 з 1
  • 1
Форум » Навчання » Дипломатична історія Європи в ХІХ ст. » Австро-прусська війна та Празький мир (23 серпня 1866 р.)
Австро-прусська війна та Празький мир (23 серпня 1866 р.)
EkzorДата: Середа, 11.01.2012, 20:27 | Повідомлення # 1
Гетьман
Група: Адміністратори
Повідомлень: 1418
Репутація: 3
Статус: Offline
16 червня 1866 прусська армія відкрила військові дії проти Австрії. Проти нього були Австрія, а також Баварія, Саксонія, Ганновер, Вюртемберг, Баден, Гессен, Нассау, Франкфурт. Війна почалася для Пруссії з невдачі. Велика і добре озброєна італійська армія при першій же зустрічі з австрійцями, яких було значно менше, кинулася бігти. Це сталося при Кустоцце 24 червня. Командувач прусською армією генерал Гельмут фон Мольтке врятував становище: швидко і майстерно маневруючи, він викликав рішучий бій вже 3 липня. Мольтке вдалося здобути перемогу. Ця перемога (під Садовою) принесла дипломатії Бісмарка повне торжество. Король Вільгельм I і оточували його генерали, сп'янілі перемогою, говорили про подальше енергійному веденні війни, про похід на Відень, куди дорога здавалася відкритою. Бісмарк повстав один проти всіх. Він говорив, що тепер потрібно тільки вимагати від Австрії, щоб вона безповоротно вийшла з Німецького союзу, відмовилася від Гольштейна і погодилася на утворення нового Північно-Німецького союзу під верховенством Пруссії. Австрійський імператор зараз же після битви під Садовою телеграфував Наполеону III, що віддає Венецію йому, імператору французів. Цей дипломатичний крок пояснювався тим, що австрійський штаб хотів скоріше остаточно ліквідувати південний фронт, пожертвувавши Венецією, і скоріше перекинути південну свою армію на північ проти пруссаків на допомогу розбитій армії Бенедека. Але Віктор-Еммануїл II і його міністри, заявили, що Венеції їм мало і вони хочуть ще отримати від Австрії Тріент і Трієст. Але 20 липня італійська флот, що складався під командою адмірала Персона, піддався у Лісс нападу з боку австрійської ескадри адмірала Тегетгоф і був абсолютно знищений при мінімальних втратах переможців.
В Австрії ще були можливості для організації опору на підступах до Відня та Пресбургу (Братислави), однак внутрішня ситуація в імперії, а особливо загроза відпадіння Угорщини змусили Франца Йосифа піти на мирні переговори з Пруссією. 26 липня в Нікольсбурзі був підписаний прелімінарний мир, а 23 серпня в празі — мирний догорів в Празі. За Празьким мирним договором, укладеним 23 серпня, Австрія передавала Пруссії Гольштейн, захоплений у Данії в 1864 році в ході австро-пруссько-данської війни і виходила з Німецького союзу. Італії дісталася Венеціанська область.
Політичним результатом війни 1866 року стала остаточна відмова Австрії від об'єднання німецьких держав під своїм керівництвом і остаточний перехід гегемонії в Германії до Пруссії, що очолила Північнонімецький союз.


http://vkontakte.ru/id18182352
 
Форум » Навчання » Дипломатична історія Європи в ХІХ ст. » Австро-прусська війна та Празький мир (23 серпня 1866 р.)
  • Сторінка 1 з 1
  • 1
Пошук:

Безкоштовний конструктор сайтів - uCoz