Все для історика
Неділя, 05.05.2024, 15:22
Вітаю Вас Раб | RSS
 
Головна Стосунки між Францією та Пруссією після 1866 р. - ФорумРеєстраціяВхід
[ Нові повідомлення · Учасники · Правила форуму · Пошук · RSS ]
  • Сторінка 1 з 1
  • 1
Форум » Навчання » Дипломатична історія Європи в ХІХ ст. » Стосунки між Францією та Пруссією після 1866 р. (Меморандум Друен-де-Люіса. Компенсація за нейтралітет)
Стосунки між Францією та Пруссією після 1866 р.
EkzorДата: Середа, 11.01.2012, 20:25 | Повідомлення # 1
Гетьман
Група: Адміністратори
Повідомлень: 1418
Репутація: 3
Статус: Offline
Найбільш важким і складним для Бісмарка справою виявлялося встановлення нових відносин з імператором французів. Що після битви при Садовій ці відносини зовсім не могли походити на колишні, це не підлягало сумніву ні для прусського міністра, ні для Наполеона III. Частина діячів, що оточували Наполеона, переконувала його виступити проти Пруссії. Міністр закордонних справ Друен-де-Люїс рішуче домагався цього. Поки тривали ці коливання, війна з Австрією завдяки Бісмарку раптово закінчилася. Момент був упущений, і це виявилося нещастям для Французької імперії. В кінці 1866 і початку 1867 р. Наполеон III, нібито «співчуваючи» почався об'єднавчому процесу в Німеччині, в той же час наполегливо просив компенсації за це співчуття і за свій нейтралітет в австро-прусській війні. Проте Бісмарк вирішив рівно нічого Наполеону III не давати.
Тепер французький нейтралітет не був потрібен Бісмарку. Звичайно, не можна було відразу показати Наполеону, що він обдурять і обійдений. Справа в тому, що агенти Бісмарка донесли йому з Петербурга та Лондона, що цар явно незадоволений знищенням політичної самостійності ряду дрібних німецьких держав і що Горчаков вже зондував грунт у Лондоні. Потрібно було діяти обережно, щоб не дратувати Наполеона III. Ще за п'ять днів до Нікольсбургского перемир'я граф Бенедетті, французький посол у Берліні, раптом запропонував Пруссії повернути Франції кордону 1814 р. і погодитися на анексію Люксембургу; Бісмарк не відразу відхилив цю пропозицію. 27 липня Наполеон III запросив до себе графа Гольця, прусського представника в Парижі, і прямо заявив про своє бажання приєднати до Франції, за згодою Пруссії, район Ландау і герцогство Люксембург. Бісмарк і на це не дав негативної відповіді: це було саме тоді, коли ще йшли чутки про зносини між російськими і британськими дипломатами.
8 серпня міністр закордонних справ Французької імперії Друен-де-Люїс вирішив іти вже офіційним шляхом, щоб припинити можливість подальших вивертів з боку Бісмарка. Він склав меморандум, в якому розвивав думку про пристрій з Рейнських провінцій (по лівому березі Рейну) особливого держави; воно повинно було користуватися перманентним нейтралітетом і служити «буфером», що усуває тертя і зіткнення між Пруссією і Францією. Але нервовість в Тюїльрійського палаці зростала так швидко, що не встигли ще в Берліні ознайомитися з меморандумом Друен-де-Люїса, як уже Наполеон III висунув новий проект. У цьому проекті Пруссії пропонувалося погодитися на анексію Францією областей Ландау, Саарбрюкена та Люксембургу.


http://vkontakte.ru/id18182352
 
Форум » Навчання » Дипломатична історія Європи в ХІХ ст. » Стосунки між Францією та Пруссією після 1866 р. (Меморандум Друен-де-Люіса. Компенсація за нейтралітет)
  • Сторінка 1 з 1
  • 1
Пошук:

Безкоштовний конструктор сайтів - uCoz