Все для історика
Неділя, 05.05.2024, 18:53
Вітаю Вас Раб | RSS
 
Головна «Емська депеша» Бісмарка: утвердження позиції Росії - ФорумРеєстраціяВхід
[ Нові повідомлення · Учасники · Правила форуму · Пошук · RSS ]
  • Сторінка 1 з 1
  • 1
Форум » Навчання » Дипломатична історія Європи в ХІХ ст. » «Емська депеша» Бісмарка: утвердження позиції Росії (Франко-прусська війна.)
«Емська депеша» Бісмарка: утвердження позиції Росії
EkzorДата: Середа, 11.01.2012, 20:18 | Повідомлення # 1
Гетьман
Група: Адміністратори
Повідомлень: 1418
Репутація: 3
Статус: Offline
Переговори в Емсі. Коли кандидатура Леопольда стала офіційною, і в Емс з'явився Бенедетті, прусський король обмежився вказівкою, що він не має права ні забороняти, ні дозволяти Леопольду Гогенцоллерн приймати або відкидати іспанську корону; особисто він, Вільгельм, ніколи не домагався іспанського престолу ні для кого зі своїх родичів . Бенедетті зрозумів абсолютно правильно, що кандидатура Леопольда буде знята. Дійсно, Вільгельм I зараз же постарався довести до відома і самого Леопольда та його батька, принца Антона Гогенцоллерн-Зігмарінгенского, що було б бажано відмовитися від іспанського престолу. Це відразу й було виконано. Після закінчення коронного ради в ніч з 12 на 13 липня посла Бенедетті розбудила телеграма з Парижа. Міністр закордонних справ герцог Грамон наказував йому знову відправитися в королівську резиденцію в Емс і пред'явити королю наступну вимогу: король Вільгельм I повинен дати формальне зобов'язання, що заборонить Леопольду прийняти іспанський престол. Далі Франція вимагала від Вільгельма I заяви, що він не мав на увазі зазіхати на інтереси і гідність французької нації, і письмову обіцянку в майбутньому не шкодити інтересам і гідності Франції. Вільгельм I був роздратований і ображений. Їдучи з Емса, король наказав знаходився при ньому раднику міністерства закордонних справ фон Абекену викласти події цього дня в телеграмі та надіслати її Бісмарку. Настав останній акт дипломатичного конфлікту, що призвів до кровопролитної війни.
Увечері 13 липня Бісмарку подали прийшла з Емса термінову депешу фон Абекена з викладенням усіх подій в Емсі і слів короля, що переговори триватимуть у Берліні. Бісмарк звернувся до Мольтке з питанням, чи дійсно озброєння армії і вся армія взагалі перебувають в Пруссії в такому стані, що можна цілком ручатися за перемогу у війні з Францією? Мольтке, не вагаючись, відповів ствердно. Бісмарк вийшов з-за столу і вже в іншій кімнаті став перечитувати депешу, взяв олівець і сміливо закреслив все те місце, де було сказано, що Бенедетті просив про нову аудієнції; від депеші він залишив тільки голову і хвіст. Таким чином, зовсім зникли слова короля, сказані на вокзалі графу Бенедетті, що переговори триватимуть у Берліні. Телеграма отримала такий зміст, що король відмовився далі взагалі розмовляти з французьким послом. Не гаючи часу, Бісмарк зараз же передав фальсифікований текст для повідомлення пресі. Справу було зроблено. І Бісмарк і Наполеон III отримали те, до чого обидва однаково прагнули. Війна стала неминучою. Вже 15 липня французький уряд виступило в Законодавчому корпусі з вимогою військових кредитів і з заявою про наступаючу війні. 20 липня 1870 - оголошення війни.
Коли Олександр довідався про вимоги, пред'явлених французьким урядом королю Вільгельму I, це його роздратувало. Також, як Олександр II, судила про це в липні 1870 р. і англійська дипломатія. Війна почалася за найсприятливіших для Бісмарка умовах дипломатичної обстановки. Негайно він опублікував приховане їм письмовий виклад таємних вимог Наполеона III щодо Бельгії. Англія була обурена і схвильована цим доказом агресивності і підступності Франції. 20 липня 1870 дипломати замовкли. Вирішальний голос належав рушниць і гармат.


http://vkontakte.ru/id18182352
 
Форум » Навчання » Дипломатична історія Європи в ХІХ ст. » «Емська депеша» Бісмарка: утвердження позиції Росії (Франко-прусська війна.)
  • Сторінка 1 з 1
  • 1
Пошук:

Безкоштовний конструктор сайтів - uCoz