Все для історика
Неділя, 05.05.2024, 11:44
Вітаю Вас Раб | RSS
 
Головна Позиція Росії, Австрії,Італії під час франко-прусської війни - ФорумРеєстраціяВхід
[ Нові повідомлення · Учасники · Правила форуму · Пошук · RSS ]
  • Сторінка 1 з 1
  • 1
Форум » Навчання » Дипломатична історія Європи в ХІХ ст. » Позиція Росії, Австрії,Італії під час франко-прусської війни (Відміна статей Паризького договору 1856 р.)
Позиція Росії, Австрії,Італії під час франко-прусської війни
EkzorДата: Середа, 11.01.2012, 20:17 | Повідомлення # 1
Гетьман
Група: Адміністратори
Повідомлень: 1418
Репутація: 3
Статус: Offline
Франція мріяла про втручання Австро-Угорщини та Італії; Німеччина прагнула добитися їх нейтралітету. Найбільше значення мала при цьому позиція Росії. Наполеон III і в 60-х роках не переставав протидіяти Росії на Сході. Не забули в Росії і про те, що імператор Наполеон III був одним з авторів принизливого для Росії Паризького трактату. Свіжі були в пам'яті і спроби Наполеона III втрутитися у російсько-польські відносини під час польського повстання 1863 р. До того ж, поразка Пруссії неминуче призвело б до посилення Австро-Угорщини. Для царського уряду в цьому полягала ще одна підстава до того, щоб віддати перевагу перемогу Пруссії. 23 (11) липня в «Урядовому віснику» з'явилася декларація Росії про нейтралітет.
Втручання Австро-Угорщини було досить можливим. Імператор Франц-Йосиф жадав реваншу. Активно протидіяли втручанню у війну угорці. Вони бачили в Німеччині опору проти ненависних їм слов'ян і боялися, що успішний реванш дозволить Габсбургам відібрати в Угорщині ті привілеї, які вона отримала в 1867 р. Але австрійцям стало відомо, що на їх вступ у війну Росія відповість відкриттям військових дій проти Австро-Угорщини .
Що стосується Італії, то король Віктор-Еммануїл спочатку схилявся до союзу з Францією. Однак міркування внутрішньої політики не дозволяли Наполеону III зачіпати духовенство: отже, він не міг піти на ліквідацію папської держави. З іншого боку, Італія перебувала в настільки сильної фінансової залежності від Франції, що сваритися з Наполеоном III їй теж було нелегко. Остаточно зовнішньополітичну позицію Італії на час франко-прусської війни визначив Седан. Замість того щоб допомагати Франції, італійські війська 20 вересня набув Рим.
Інакше, ніж на Австрію та Італію, військові успіхи Пруссії вплинули на російську дипломатію. Тепер Горчаков став думати про якнайшвидше припинення війни, з тим щоб ослаблення Франції не стало надмірним. Тьер, який у жовтні вирушив в об'їзд по великих столицях просити про «заступництво», був прийнятий в Петербурзі, але йому було сказано, що цар хоче миру. Після повернення до Франції, Тьер 30 жовтня прибув до Версаль, де знаходилася прусська головна квартира. Тут він зустрівся з Бісмарком, і між ними почалися переговори про перемир'я. Під тиском мас уряд відкинув мирні пропозиції, привезені Тьером з Версаля. Так звана «Турська делегація» уряду організувала опір пруссакам. Опір Франції тривало до січня 1871
21 вересня Бісмарк підтвердив дане ще в 1866 р. обіцянку: надати Росії повну підтримку в питанні про скасування статей Паризького трактату, які забороняли Росії тримати флот на Чорному морі. Цей маневр Бісмарка мав повний успіх, так як анулювання ряду статей Паризького трактату було давньою метою російського уряду. Поразка Франції усувало зі сцени одного з ініціаторів нещасливого трактату і створювало сприятливу обстановку для ревізії цього документа. 31 жовтня 1870 Горчаков видав циркуляр, в якому перераховувалися випадки порушення Паризького трактату іншими державами. З цього робився висновок, що зважаючи на подібних порушень у Росії немає підстави вважати дійсними всі умови цього акта. Відтепер вона відмовляється визнавати статті, що обмежують її суверенні права на Чорному морі. Конференція зібралася в Лондоні в січні 1871 р. Усім було заздалегідь відомо, що ніхто не ризикне всерйоз опиратися російським вимогам. Дійсно, конференція зрештою прийняла скасування відомих статей трактату 1856 р. згідно вимогам Росії. Лондонська конференція підтвердила принцип закриття проток для іноземних військових суден. Конвенція була підписана в березні.


http://vkontakte.ru/id18182352
 
Форум » Навчання » Дипломатична історія Європи в ХІХ ст. » Позиція Росії, Австрії,Італії під час франко-прусської війни (Відміна статей Паризького договору 1856 р.)
  • Сторінка 1 з 1
  • 1
Пошук:

Безкоштовний конструктор сайтів - uCoz