Все для історика
Неділя, 05.05.2024, 13:35
Вітаю Вас Раб | RSS
 
Головна Угода трьох імператорів 6 червня 1873 р. - ФорумРеєстраціяВхід
[ Нові повідомлення · Учасники · Правила форуму · Пошук · RSS ]
  • Сторінка 1 з 1
  • 1
Форум » Навчання » Дипломатична історія Європи в ХІХ ст. » Угода трьох імператорів 6 червня 1873 р. (Франко-німецький конфлікт 1874 р.)
Угода трьох імператорів 6 червня 1873 р.
EkzorДата: Середа, 11.01.2012, 20:13 | Повідомлення # 1
Гетьман
Група: Адміністратори
Повідомлень: 1418
Репутація: 3
Статус: Offline
Залякуючи Францію, Бісмарк одночасно дбав і про те, щоб вона не змогла знайти собі союзників. Він намагався привернути на бік Німецької імперії можливих друзів Франції (Австрія і Росія)
Незабаром після падіння Гогенварта австро-угорським міністром закордонних справ став Гуіла Андраші, він бачив у Росії і в слов'ян головних ворогів, а в Англії і в Німеччині - бажаних союзників. Андраші спробував залучити Бісмарка в фарватер антиросійської політики. Бісмарк відхилив ці спроби. Він хотів мати дружні відносини і з Австро-Угорщиною і з Росією. «Союз трьох імператорів» - ось та комбінація, до якої прагнув німецький канцлер. Створення австро-російсько-німецького союзу було тим дипломатичним маневром, яким він розраховував запобігти можливості і грізної коаліції - Австрії, Франції та Росії. Він боявся війни з Росією. У Росії ж були підстави шукати зближення з Австро-Угорщиною. Росію лякала перспектива австро-німецького співробітництва. Російська дипломатія сподівалася знешкодити цю співпрацю допомогою австро-російської угоди.
У вересні 1872 р. в Берліні відбулося побачення трьох імператорів. Імператори мало говорили про політику. Зате між міністрами. Між Андраші і Горчаковим була досягнута усна домовленість. Вони домовилися, що Росія і Австро-Угорщина будуть дотримуватися збереження status quo на Балканах і принципу «невтручання» в балканські справи. Що стосується Бісмарка, то головною його метою в дні побачення трьох імператорів залишалася ізоляція Франції.
На початку 1873 р., з ініціативи російського фельдмаршала графа Берга, намісника Царства Польського, виник проект висновку формальної військової конвенції Росії з Німеччиною. Договір держав про взаємну військову допомогу повинен був мати оборонний характер. Бісмарк схвалив думка фельдмаршала. Однак він багатозначно підкреслив, що військова конвенція «не матиме сили, якщо до неї не приєднається Австрія». На початку травня 1873 Вільгельм I приїхав з візитом до Петербурга. Там і була підписана російсько-німецька військова конвенція. У той же день, 6 травня, вона була ратифікована обома монархами. Цар і Горчаков спробували схилити австрійських правителів примкнути до російсько-німецької конвенції. Але ті відмовилися. На їхню думку, це могло втягнути Австрію у війну проти Англії. Замість військової конвенції австрійці запропонували Росії інша угода. Воно і було підписано 6 червня в Шенбрунні, під Віднем. Документ мав форму договору між монархами, і під ним стояли тільки їх підписи. У разі загрози нападу з боку третьої держави обидва монарха зобов'язувалися домовитися один з одним «про спільну лінії поведінки». Якби в результаті цієї угоди потрібні військові дії, характер їх мала б визначити спеціальна військова конвенція.
Майже одночасно з укладенням угоди трьох імператорів упало у Франції уряд Тьера. До влади прийшли монархісти. Під час правління Тьера вони особливо голосно кричали про реванш. Щоб запобігти відтворення збройних сил Франції, канцлер був готовий вдатися до загрози війною.
У серпні 1873 р. єпископ міста Нансі виступив з «пастирським посланням», закликаючи вірних молитися за повернення Ельзасу та Лотарингії в лоно Франції. Бісмарк вирішив використовувати цей привід для дипломатичного наступу проти Франції. Він зажадав від французького уряду репресій проти князя церкви, нібито закликав німецьких підданих до відділення від своєї держави. З військової точки зору війна з Францією була б у 1874 - 1875 рр.., Безсумнівно, вигідна для німців: на боці Німеччини був у той час ще більший перевагу в силах. Французький уряд водного запаху небезпека. Ні Австро-Угорщина, ні Росія не бажали в ту пору подальшого посилення Німеччини. Деказ (міністр закордонних справ) звернувся до Австрії, Росії і Англії з заявою, що Німеччина має намір почати війну проти Франції. Розрахунок Деказа виявився вірним. Бісмарку довелося ретируватися. 17 лютого він дав розпорядження призупинити подальший розвиток конфлікту, викликаного антинімецьких виступом французького єпископа.


http://vkontakte.ru/id18182352
 
Форум » Навчання » Дипломатична історія Європи в ХІХ ст. » Угода трьох імператорів 6 червня 1873 р. (Франко-німецький конфлікт 1874 р.)
  • Сторінка 1 з 1
  • 1
Пошук:

Безкоштовний конструктор сайтів - uCoz