Все для історика
Неділя, 05.05.2024, 14:32
Вітаю Вас Раб | RSS
 
Головна Місія Радовіца (лютий 1875 р.). Воєнна тривога 1875 р. - ФорумРеєстраціяВхід
[ Нові повідомлення · Учасники · Правила форуму · Пошук · RSS ]
  • Сторінка 1 з 1
  • 1
Форум » Навчання » Дипломатична історія Європи в ХІХ ст. » Місія Радовіца (лютий 1875 р.). Воєнна тривога 1875 р.
Місія Радовіца (лютий 1875 р.). Воєнна тривога 1875 р.
EkzorДата: Середа, 11.01.2012, 20:12 | Повідомлення # 1
Гетьман
Група: Адміністратори
Повідомлень: 1418
Репутація: 3
Статус: Offline
Міжнародне становище в 1874 р. складалося явно несприятливо для Бісмарка. Треба було приймати більш дійсні заходи для ізоляції Франції. І Бісмарк вирішив почати з обробки найбільш небезпечного з її заступників - з Росії. В якості приманки для Росії сам собою намічався Близький Схід. На початку лютого 1875 Бісмарк направив до Петербурга зі спеціальною місією одного зі своїх дипломатів, Радовіца, котрий користувався особливою довірою канцлера. Царю він сказав, що його завдання - встановити шляхом обміну думок єдність політичної лінії Росії та Німеччини. Цар висловив радість з приводу згоди, що існує між трьома імператорськими дворами, і заявив про свій намір підтримувати status quo на Сході. У наступні дні він взявся за врегулювання дрібних балканських питань, що було офіційною метою його поїздки в Петербург. Через кілька днів Радовіц знову заговорив про більш важливих справах. Радовіц натякав на те, що підтримка з боку Німеччини на Сході торкнеться і самих кардинальних проблем. Після цього Бісмарк, очевидно, вирішив, що грунт достатньо підготовлена. Тоді він дозволив своєму посланцеві торкнутися самий делікатне запитання. Радовіц прямо попросив Горчакова надати такий вплив на Францію, щоб вона втратила всяку надію на російську підтримку. Але Горчаков з явним небажанням йшов на обговорення французьких справ.
Події, що почалися в березні 1875 року і тривали до зустрічі Горчакова з Бісмарком в Берліні, цілком закономірно отримали в історіографії назву «військова тривога». Справді, ніколи Німеччина не була так близько до повторного наступу на Париж. У Франції про збільшення складу полку з трьох батальйонів до чотирьох. Завдяки цьому контингент французької армії мирного часу збільшувався на 144 тисячі осіб. Ще під час місії Радовіца Бісмарк починає поступову підготовку до війни. 4 березня в Німеччині забороняється вивезення за кордон імперії коней - одного з головних стратегічних ресурсів будь-якої армії XIX століття. Перед російським послом Бісмарк намагався приховати справжній характер цього предмобілізаціонного заходи, запевняючи, ніби указ викликаний необхідністю зберегти кінське поголів'я для наближаються польових робіт.
Німеччина пред'явила Бельгії ряд вимог щодо зміни її внутрішнього законодавства. Приводом послужили антинімецьких виступу бельгійських католиків. Таке втручання у внутрішні справи Бельгії могло створити в будь-який момент привід для розриву з нею і використання бельгійської території для військових дій проти Франції. Одночасно тривали загрози та за адресою Парижа. Дізраелі в 1874 р. був явно стурбований можливістю появи Німеччини біля берегів Па-де-Кале і ще більше - перспективою нового розгрому Франції. Англійська політика з огляду на це завжди прагнула до підтримки «європейської рівноваги» і до запобігання гегемонії тієї чи іншої держави на європейському континенті. Коли до Берліна прибули з черговим візитом цар і Горчаков там розігрався фінал дипломатичного поєдинку Горчакова і Бісмарка. Вранці відбулася зустріч обох канцлерів Бісмарк розсипався в запевненнях, що й не збирається нападати на Францію. Перед від'їздом з Берліна Горчаков послав усім російським посольствам і місіям наступну телеграму: «Імператор залишає Берлін впевнений у пануючих тут миролюбних намірах. Збереження миру забезпечене ». Події 1875 затвердили Бісмарка в переконанні, що російська дипломатія - головний противник німецької агресії.


http://vkontakte.ru/id18182352
 
Форум » Навчання » Дипломатична історія Європи в ХІХ ст. » Місія Радовіца (лютий 1875 р.). Воєнна тривога 1875 р.
  • Сторінка 1 з 1
  • 1
Пошук:

Безкоштовний конструктор сайтів - uCoz