Все для історика
Неділя, 05.05.2024, 15:26
Вітаю Вас Раб | RSS
 
Головна Франко-німецька воєнна тривога 1877 р. - ФорумРеєстраціяВхід
[ Нові повідомлення · Учасники · Правила форуму · Пошук · RSS ]
  • Сторінка 1 з 1
  • 1
Форум » Навчання » Дипломатична історія Європи в ХІХ ст. » Франко-німецька воєнна тривога 1877 р. (Лондонський протокол 31 березня 1877 р.)
Франко-німецька воєнна тривога 1877 р.
EkzorДата: Середа, 11.01.2012, 20:07 | Повідомлення # 1
Гетьман
Група: Адміністратори
Повідомлень: 1418
Репутація: 3
Статус: Offline
Східний криза викликала резонанс і на франко-німецькому кордоні. Після зриву Константинопольської конференції Бісмарк підняв нову військову тривогу з приводу чуток про концентрацію французької кавалерії районі німецького кордону. Слідом за цим канцлер звернувся до англійського посла з пропозицією укласти союз проти Франції. Бісмарк запевняв, що Франція підготовляє вторгнення в Німеччину і що для запобігання цієї небезпеки Німеччина повинна вжити заходів обережності. Заходи ці, безсумнівно, будуть витлумачені Францією як провокація, можливо, послідує війна. Канцлер пропонував Англії укласти оборонний і наступальний союз. Однак британський кабінет відмовився його прийняти.
Результат нової франко-німецької військової тривоги був зовсім не той, якого домагався Бісмарк: злякавшись перспективи подальшого посилення Німеччини, кабінет Біконсфільда несподівано для Бісмарка набув бажання досягти компромісу з Росією. У лютому 1877 р. між ними почалися переговори вони закінчилися складанням протоколу, який рекомендував Порті прийняти реформи, урізані навіть порівняно з останніми пропозиціями Константинопольської конференції. Граф Ігнатьєв був посланий в об'їзд по європейських столицях для узгодження з усіма великими державами цього нового колективного виступу. 31 березня представники шести держав в Лондоні підписали протокол. Однак 12 квітня Порта його відхилила: вона заявила, що розглядає його як втручання у внутрішні справи Туреччини.
Що стосується Бісмарка, то він зрозумів, як би загроза франко-німецької війни не призвела до англо-російському, а значить і до турецько-російського світу. Щоб попередити подібну неприємність, канцлер обіцяв Росії влаштувати їй позику в 100 мільйонів рублів на військові потреби. Одночасно Бісмарк зайняв примирливу позицію щодо французів. У результаті Біконсфільда вже не було потреби загравати з Росією. Так викручувався Бісмарк, щоб спровокувати російсько-турецьку війну і поглибити конфлікт між Росією і Англією.


http://vkontakte.ru/id18182352
 
Форум » Навчання » Дипломатична історія Європи в ХІХ ст. » Франко-німецька воєнна тривога 1877 р. (Лондонський протокол 31 березня 1877 р.)
  • Сторінка 1 з 1
  • 1
Пошук:

Безкоштовний конструктор сайтів - uCoz