Все для історика
Неділя, 05.05.2024, 10:48
Вітаю Вас Раб | RSS
 
Головна Російсько-турецька війна (1877-1879 рр.) - ФорумРеєстраціяВхід
[ Нові повідомлення · Учасники · Правила форуму · Пошук · RSS ]
  • Сторінка 1 з 1
  • 1
Форум » Навчання » Дипломатична історія Європи в ХІХ ст. » Російсько-турецька війна (1877-1879 рр.) (Сан-Стефанський мир 3 березня 1878 р.)
Російсько-турецька війна (1877-1879 рр.)
EkzorДата: Середа, 11.01.2012, 20:07 | Повідомлення # 1
Гетьман
Група: Адміністратори
Повідомлень: 1418
Репутація: 3
Статус: Offline
На відхилення Туреччиною Лондонського протоколу Росія на інший же день 13 квітня відповіла мобілізацією ще 7 дивізій (до 20). Цар виїхав до Кишинева, де знаходилася ставка верховного головнокомандуючого. Там 24 квітня 1877 ним був підписаний маніфест про оголошення війни Туреччині. Активні військові дії на балканському театрі почалися, однак, тільки в кінці червня. Англія обмежилася тим, що 6 травня Дербі вручив Шувалову ноту. У ній повідомлялося, що Англія не може допустити, по-перше, блокади Росією Суецького каналу, по-друге, окупації Єгипту, хоча б тільки на час війни, по-третє, захоплення Константинополя і зміни статусу проток. Російський уряд поспішило заспокоїти англійців щодо Єгипту і Суеца. Ще 19 травня 1877 Дербі почав переговори з Австро-Угорщиною про спільне відсічі Росії. Англію турбувала доля Константинополя. Але від мобілізації проти Росії Австрія відмовилася. Поки йшли всі ці переговори 19 липня 1877 загін генерала Гурко опанував Шипкинским перевалом. У той самий день армія Османа-паші увійшла в Плевну, що створювало серйозну загрозу правому флангу і комунікацій російської армії. Інакше реагував на події Андраші. У момент, коли становище російської армії стало важким, він забувши обіцянки дотримуватися нейтралітету запропонував своєму уряду рушити війська до Румунії, щоб перерізати російські комунікаційні лінії. Проте план міністра зазнав аварії. 10 грудня 1877 російські взяли Плевну. 13 грудня англійське уряд попередив Росію, що навіть тимчасова окупація Константинополя змусить Англію прийняти «запобіжні заходи». Відповідь Горчакова: Росія не може гарантувати, що хід військових дій не змусить її тимчасово зайняти турецьку столицю. 8 січня 1878 Порта звернулася до російського головнокомандувачу великому князеві Миколі Миколайовичу («старшому») з проханням про перемир'я. Почалися переговори, а поки вони йшли, російські війська продовжували просуватися до турецької столиці. Під впливом тривожних повідомлень з Константинополя Англія й Австрія спільно зажадали передачі всієї сукупності умов російсько-турецького світу на обговорення міжнародної конференції. При цьому австрійці вказували на порушення Рейхштадтского і Будапештського угод: в особі Болгарії Росія створювала на Балканах то найбільше слов'янське держава. Російський уряд не ризикнуло піти на конфлікт з двома великими державами. 31 січня 1878 турки підписали перемир'я. Але російські продовжували війну. У такій обстановці британський кабінет 8 лютого знову віддав наказ адміралу Хорнбі йти в Дарданелли. Англійський уряд загрожувало, що вступ російських військ до Константинополя викличе розрив діпломатічечкіх зносин. Австрійський уряд теж заявляло, що в разі окупації Константинополя російськими військами воно відкличе свого посла з Петербурга. Російський уряд вирішив не створювати конфлікту з обома державами. Воно обмежилося заняттям містечка Сан-Стефано розташованого в 12 верстах від турецької столиці, на березі Мармурового моря.
3 березня 1878 в Сан-Стефано був підписаний мирний договір. Сан-Стефанський договір визнавав незалежність Сербії, Чорногорії та Румунії, а їх територія збільшувалася. Боснія і Герцеговина повинні були утворити автономну область. Створювалося нове автономне слов'янське князівство на Балканах - Болгарія, яке включало етнічні болгарські території в Мезії, Фракії і Македонії. Поверталися Росії південно-західній Бессарабії, передачу їй Карса, Ардагана, Баязета і Батума, а також невеликі територіальні придбання для Сербії.


http://vkontakte.ru/id18182352
 
Форум » Навчання » Дипломатична історія Європи в ХІХ ст. » Російсько-турецька війна (1877-1879 рр.) (Сан-Стефанський мир 3 березня 1878 р.)
  • Сторінка 1 з 1
  • 1
Пошук:

Безкоштовний конструктор сайтів - uCoz