Все для історика
Субота, 20.04.2024, 13:04
Вітаю Вас Раб | RSS
 
Головна Програма Декарта - ФорумРеєстраціяВхід
[ Нові повідомлення · Учасники · Правила форуму · Пошук · RSS ]
  • Сторінка 1 з 1
  • 1
Форум » Навчання » Філософія науки » Програма Декарта
Програма Декарта
EkzorДата: Неділя, 08.01.2012, 22:03 | Повідомлення # 1
Гетьман
Група: Адміністратори
Повідомлень: 1418
Репутація: 3
Статус: Offline
Наукова програма Рене Декарта (1596-1650) стосується в першу чергу методологічних підстав нашого мислення, тому її правильніше було б назвати методологічною. Основну мету, яку ставив перед собою Декарт як філософ і методолог у справі побудови нової науки і філософії, можна сформулювати так: очистити знання від всіх сумнівних і недостовірних елементів. Слідом за Беконом Р. Декарт вважає, що будівля нової науки і філософії повинно будуватися на солідному (надійному) фундаменті. Декарт не міг задовольнятися тією невизначеністю і безладом, які панували у попередній культури і філософії. Він має намір здійснити повну переоцінку традиційних методологічних цінностей, пропонуючи зруйнувати «старий будинок» до підстави, аж до відмови від таких форм знання, які традиційно вважалися достовірними і надійними, як математичне (математичні докази) і дослідне (почуттєві речі) знання. Саме на основі аналітичного методу - методу обчислення - Декарт, як було показано вище, побудував нову науку про природу, фізику, основними поняттями якої є величина, рух, протяжність, фігура. Цим він фактично перетворив весь фізичний світ у вселенський механізм, за допомогою якого можна строго і однозначно обчислити, «вважати» всю фізичну реальність.
Отже, математика в особі алгебри виявляється у Декарта моделлю фізичної реальності, в якій якісний світ природи греків замінюється світом обчислюються, піддається математичному аналізу. Можна сказати, що розпочату Галілеєм руйнування «старого» будівлі якісної фізики Арістотеля було продовжено Декартом, який перетворив його на руїни. Щоправда, серед руїн цієї будівлі продовжували «стирчати» місцями на майже зруйнованому фундаменті окремі залишки його стін, які через кілька десятиліть після смерті Декарта повністю були знесені І. Ньютоном.
Разом з тим між двома великими творцями класичної науки Декартом і Ньютоном стоїть цілий ряд вчених, які також внесли чималий внесок в остаточному руйнуванні арістотелівської фізики і механіцізаціі фізичної картини світу. У цій галереї вчених Нового часу особливе місце займають французький філософ і історик науки П'єр Гассенді (1592 - 1655) і великий голландський механік, фізик і математик Християн Гюйгенс (1629-1695) - продовжувачі атомістичної традиції в епоху класичної науки.


http://vkontakte.ru/id18182352
 
Форум » Навчання » Філософія науки » Програма Декарта
  • Сторінка 1 з 1
  • 1
Пошук:

Безкоштовний конструктор сайтів - uCoz