Все для історика
Субота, 20.04.2024, 12:57
Вітаю Вас Раб | RSS
 
Головна Проблема як форма наукового пізнання - ФорумРеєстраціяВхід
[ Нові повідомлення · Учасники · Правила форуму · Пошук · RSS ]
  • Сторінка 1 з 1
  • 1
Форум » Навчання » Філософія науки » Проблема як форма наукового пізнання
Проблема як форма наукового пізнання
EkzorДата: Неділя, 08.01.2012, 18:15 | Повідомлення # 1
Гетьман
Група: Адміністратори
Повідомлень: 1418
Репутація: 3
Статус: Offline
Проблема - Це форма й засіб наукового пізнання, Яка поєднує в СОБІ два змістові елементи: знання про незнання й передбачення Можливості наукового Відкриття. Проблема є відображанням сітуації, Яка об'єктивно вінікає в процесі розвитку суспільства Як суперечність Між знанням про потреби людей у певне практичних чи теоретичних діях І незнання Шляхів, засобів, знарядь також їх досягнення. Проблема - Це суб'єктивна форма Відображення необхідності розвитку знання, Яка відображає суперечність Між знань І дійсністю або протіріччя в самому пізнанні; вон Одночасно є засобом досягнення й методом пошук нових знань. Постановка проблеми - Це Вихід Зі сфери вже вивченості у сферу того, що належить іще вивчити. Проблема Як знання про незнання відображає негативний момент проблемної сітуації, Який свідчіть про обмеженість пізнавальних І практичних можливостей суб'єкта на Певного етапі розвитку. Як пошуковий метод проблема вбирає в себе нове знання, но воно МАЄ характер припущена й поряд з істіннімі положеннями містіть І Помилки. Проблема - Це етап Зародження нових знань, Що МАЄ активний пошуковий характер, в якому істінне переплітається з неістіннім, об'єктивний Зміст невіддільній від суб'єктивного. Це початковий етап становлення Наукової Теорії. У цьому разі проблема є джерелом розвитку Теорії, пошук Шляхів її застосування для Вирішення поставлення завдання, а такоже визначення меж її застосування. Розвиток пізнання можна уявіті Як Перехід від постановки одних проблем до також їх Вирішення, а потім до постановки нових проблем І Подальшого також їх Вирішення.
Проблема - форма теоретичного знання, утриманні ¬ ням якої є те, що ще не пізнано людиною, але що потрібно пізнати. Інакше кажучи, це знання про незна ¬ му, питання, яке виникло в ході пізнання і вимагає відповіді. Проблема не є застигла форма знання, а про ¬ цес, що включає два основних моменти (етапу руху ¬ ня пізнання) - її постановку і рішення. Правильне виведення проблемного знання з попередніх фак ¬ тов і узагальнень, уміння вірно поставити проблему - необхідна передумова її успішного вирішення. «Формування проблеми часто більш істотна, ніж її роз ¬ рішення, яке може бути справою лише математичного чи експериментального мистецтва. Постановка но ¬ вих питань, розвиток нових можливостей, розглядом ¬ ня старих проблем під новим кутом зору вимагають твор ¬ ного уяви і відображають дійсний успіх у науці »1.
виникла проблема. Кожній історичній епосі свій ¬ ного свої характерні форми проблемних ситуацій.
Наукові проблеми слід відрізняти від ненаукових (псев ¬ допроблем), наприклад, проблема створення вічного двигуна-теля. Рішення будь-якої конкретної проблеми є су ¬ мадських момент розвитку знання, в ході якого виникають нові проблеми, а також висуваються ті чи інші концептуальні ідеї, в тому числі і гіпотези. Наря ¬ ду з теоретичними існують і практичні проблеми.


http://vkontakte.ru/id18182352
 
Форум » Навчання » Філософія науки » Проблема як форма наукового пізнання
  • Сторінка 1 з 1
  • 1
Пошук:

Безкоштовний конструктор сайтів - uCoz