Все для історика
Четвер, 25.04.2024, 21:51
Вітаю Вас Раб | RSS
 
Головна Населення середньої Наддніпрянщини як основний складник - ФорумРеєстраціяВхід
[ Нові повідомлення · Учасники · Правила форуму · Пошук · RSS ]
  • Сторінка 1 з 1
  • 1
Форум » Навчання » Історія Середньої Наддніпрянщини » Населення середньої Наддніпрянщини як основний складник (появи українського етносу)
Населення середньої Наддніпрянщини як основний складник
EkzorДата: Середа, 04.01.2012, 17:30 | Повідомлення # 1
Гетьман
Група: Адміністратори
Повідомлень: 1418
Репутація: 3
Статус: Offline
При вивчені другого питання теми слід навести періодизацію зародження ознак української народності: 1- ий етап: період XII—XIII ст. - в надрах Київської Русі, в складі давньоруської народності До первісних ознак відносять наявність території розселення українців, появу мови, етнічної назви, громадського побуту та звичаїв. 2- й етап: XIV—XVI ст. - формування української народності як етнічної спільності. Саме в цей час, як вказують зазначені дослідники, сформувалася українська народність. 3- й етап: XVI - перша половина XVII ст. період консолідації української народності, наростання визвольної боротьби. її вершина - національно-визвольна війна середини XVII ст.
При всій різноплановості і гостроті дискусій щодо виникнення і формування української народності, включення чи не включення прадавнього етапу в безпосередню історію українського етносу одне з питань залишається практично поза цією дискусією. Це питання про необхідність для формування народності якогось одного ядра, яке відігравало б притягувальну роль для інших протонародностей. Таким ядром, як переконливо показує ряд дослідників (про це піде мова нижче), була група племен, що мешкала на Середньому Подніпров'ї, в "Руській землі", як зазначає літописець.
Можна погодитися із зауваженням, яке приводиться в додатках до"Літопису руського", де вказується, що термін "Руська земля" вживався літописцем як назва географічного простору, який лежав поблизу Києва, поряд із вживанням його як назви держави, народу війська. Відомо, що ідеї прадавності українського народу, ролі і місця в цих процесах території Середнього Подніпров'я відстоювало, зокрема, чимало видатних дослідників минулого. Так, Опанас Шафонський вважав, що "малоруський народ стар¬ший від усіх інших слов'янських народів, зокрема, великоруського". Значне місце в зародженні українського етносу дослідник відводить Середній Наддніпрянщині. А згадуваний вже Я. Маркович в декількох місцях своєї праці "Записки о Малороссии..." прямо пише, що "роси" народилися в Київській землі", він вважав, що "можна іменувати її (територію Середнього Подніпров'я. - Авт.) колискою росів".
М. Костомаров писав, що "українська народність склалася бли¬зько VI століття, тобто з часу перших згадок про східних слов'ян", він також вважав прабатьківщиною слов'ян територію Південної Київщини. На подібних позиціях стояли також Д. Бантиш-Каменський в своїй чотиритомній "Історії Малої Росії", В. Антонович та ряд інших вчених-істориків минулого століття.
Середнє Подніпров'я було чи не головною територією, де роз¬квітла ця висока хліборобська культура неоліту. Розвивалася вона від 3500 р. до 1400 р. до н.е. і дістала назву трипільської.


http://vkontakte.ru/id18182352
 
Форум » Навчання » Історія Середньої Наддніпрянщини » Населення середньої Наддніпрянщини як основний складник (появи українського етносу)
  • Сторінка 1 з 1
  • 1
Пошук:

Безкоштовний конструктор сайтів - uCoz