Все для історика
П`ятниця, 29.03.2024, 01:47
Вітаю Вас Раб | RSS
 
Головна Трипільська культура на землях Середньої Наддніпрянщини - ФорумРеєстраціяВхід
[ Нові повідомлення · Учасники · Правила форуму · Пошук · RSS ]
  • Сторінка 1 з 1
  • 1
Форум » Навчання » Історія Середньої Наддніпрянщини » Трипільська культура на землях Середньої Наддніпрянщини
Трипільська культура на землях Середньої Наддніпрянщини
EkzorДата: Середа, 04.01.2012, 17:27 | Повідомлення # 1
Гетьман
Група: Адміністратори
Повідомлень: 1418
Репутація: 3
Статус: Offline
Широко представлені на території середнього Дніпра знахідки трипільської культури. Виявлено більше ста довготривалих поселень із залишками жител з глинобитними долівками, площадками, мечами, господарськими приміщеннями, ямами-коморами. Зокрема, біля села Великий Букрин розкопано поселення, що відноситься до III тис. до н. е. Середнє Подніпров'я було чи не головною територією, де роз¬квітла ця висока хліборобська культура неоліту. Розвивалася вона від 3500 р. до 1400 р. до н.е. і дістала назву трипільської. На південній Київщині, Черкащині віднайдено понад тисячу значних пам'яток трипільської культури, серед яких унікальні поселення біля сіл Майданецьке та Тальянки Тальнівського району, Доброводи Уманського району Черкаської області.
Жило хліборобське населення трипільської культури в постій¬них оселях, будувало прямокутні будинки, майже сучасного типу Основним його заняттям було землеробство. Трипільці вирощу¬вали пшеницю, ячмінь, просо. Землю обробляли мотикою. До наших часів дійшло чимало керамічних виробів трішільців. Чис¬ленні фігурки жінки, які відносяться до того часу, свідчать про поширення релігійного культу богині-матері.

На південній околиці села, в урочищі Гребенюків Яр В. Мициком 1981 р. виявлено поселення раннього етапу трипільської культури, початку V тис. до н.е. Досліджено рештки наземного двоповерхового житла (Н.Бурдо, 1989) та 14 господарських ям (В.Мицик, Н.Бурдо у різні роки). На північній околиці села Майданецьке в четвертому тис. до н.е. існувало велике трипільське поселення загальною площею близько 200 га. Магнітна зйомка, проведена в 1971-74 рр. на площі 180 га під керівництвом В.П.Дудкіна показала, що що у поселенні було не менше як 1 575 будинків, які були розміщені у чотирьох еліптичних структурах. Загальне число жител, враховуючи 20 га не охоплених дослідженнями, могло складати до 2000. Під керівництвом М. М. Шмаглія 1971-1991 рр. досліджено рештки 34 споруд - житлових та господарчих, в тому числі двоповерхових. У поселенні, ймовірно, проживало до 6-10 тис. мешканців. Основне заняття - сільське господарство, ремесло (виробництво кераміки, металообробка, ткацтво). Поселення включено разом поселенням Тальянки та Доброводи (протомісто) в список найбільших міст в історії людства


http://vkontakte.ru/id18182352
 
Форум » Навчання » Історія Середньої Наддніпрянщини » Трипільська культура на землях Середньої Наддніпрянщини
  • Сторінка 1 з 1
  • 1
Пошук:

Безкоштовний конструктор сайтів - uCoz