Все для історика
П`ятниця, 26.04.2024, 07:20
Вітаю Вас Раб | RSS
 
Головна Середнє Подніпров’я у першому тисячоліття до нашої ери - ФорумРеєстраціяВхід
[ Нові повідомлення · Учасники · Правила форуму · Пошук · RSS ]
  • Сторінка 1 з 1
  • 1
Форум » Навчання » Історія Середньої Наддніпрянщини » Середнє Подніпров’я у першому тисячоліття до нашої ери
Середнє Подніпров’я у першому тисячоліття до нашої ери
EkzorДата: Середа, 04.01.2012, 17:24 | Повідомлення # 1
Гетьман
Група: Адміністратори
Повідомлень: 1418
Репутація: 3
Статус: Offline
Розглядаючи третє питання, слід підкреслити, що приблизно в ХУ-ХІІ ст. до н.е. на всьому просторі степової зони встановлюється панування скотарсько-землеробських племен зрубної культури. Вони проникають і вглиб лісового Лівобережжя і місцями навіть на Центральне Правобережжя. Про це свідчить курган із дерев'яним зрубом, з характерним речовим інвентарем, віднайдений біля сеча Ємчиха Миронівського району на південній Київщині.
У середній період бронзового віку на захід від зрубних племен по обох берегах середнього Дніпра жила друга група степових племен, які відомі своєю пізньокатакомбною культурою. Це було цілком осіле населення з розвинутим скотарсько-землеробським господарством. Під тиском племен зрубної культури воно було змушене селитися на підвищених річкових терасах (про це, зокрема, свідчить знахідка на Княжій горі поблизу Канева). Поселення, кургани бронзового періоду виявлено біля сіл Вінинець, Хоцьки, Стовп'яги, поблизу Переяслава, а також біля сіл Медведин, Іванівка Богуславського району, поряд з селами Потоки та Шандри Миронівського ра¬йону. Отже, за доби бронзи Середнє Подніпров'я було заселене різноетнічними групами племен, що залишили пам'ятки кількох археологічних культур.
Тобто, ми бачимо, що в найдавніші часи населення Середнього Подніпров'я жило повнокровним життям, залишивши нам численні підтвердження, що саме ця територія, з-поміж інших земель України, найактивніше викорисовувалася прадавніми людьми. Та все ж вирішальною є роль і значення території Середньої Наддніпрянщини в часи появи тут слов'янських племен відомої білогрудівської культури (XI - IX ст. до н. е.). Археологи виділяють як особливий масив знахідок цього періоду - середньодніпровську культуру. У VIII - першій половині VII ст. до н.е. правобережжя середнього Дніпра населяли племена, які дали нам залишки чорноліської культури. Значний вплив на формування населення Середньої Наддніпрянщини мали передськіфський та скіфський періоди. На Середньому Подніпров'ї досліджено більше ста городищ, поселень, курганних могильників скіфських часів. Найбільш відомими і вивченими є поселення в басейні р. Тясмин біля села Жаботина Кам'янського району, два городища біля села Пастирське Смілянського та села Журавки Шполянського районів, де було знайдено кілька курганів скіфської доби.
Під час занять студенти повинні прийти до висновку, що з найдавніших часів на Середньому Подніпров'ї зосереджено чимало знахідок різноманітних археологічних культур. Їх концентрація дає нам змогу зробити висновок, що в первісну добу ця територія займала одне з головних місць в розселенні первісних людей, мешканці її залишили сліди високого розвитку.
Це дає змогу говорити про вплив місцевого населення на спосіб життя скіфів. Високий рівень сколотського суспільства VIII - V ст. до н.е., що доходило до рівня появи державності, його розвиток був перерваний сарматами. Як вказує Б.Рибаков, на середній Наддніпрянщині сармати знищили сколотів по Тясмину і відтіснили рівнічних сколотів (територій поблизу Києва) і зайняли територію на північ від річки Рось. Цим був зупинений розвиток прослов'янської цивілізації на цих землях майже на чотири століття. Сарматський час для населення середньої Наддніпрянщини характерний послабленням торгових зв'язків з грецькими містами-колоніями, а також певним занепадом всього господарського життя Населення на цій території, за дослідженням М.Вязмітіна, значно скоротилося.


http://vkontakte.ru/id18182352
 
Форум » Навчання » Історія Середньої Наддніпрянщини » Середнє Подніпров’я у першому тисячоліття до нашої ери
  • Сторінка 1 з 1
  • 1
Пошук:

Безкоштовний конструктор сайтів - uCoz