Все для історика
Четвер, 18.04.2024, 15:12
Вітаю Вас Раб | RSS
 
Головна Міграційні впливи на Середнє Подніпровя в давню добу - ФорумРеєстраціяВхід
[ Нові повідомлення · Учасники · Правила форуму · Пошук · RSS ]
  • Сторінка 1 з 1
  • 1
Форум » Навчання » Історія Середньої Наддніпрянщини » Міграційні впливи на Середнє Подніпровя в давню добу
Міграційні впливи на Середнє Подніпровя в давню добу
EkzorДата: Середа, 04.01.2012, 17:24 | Повідомлення # 1
Гетьман
Група: Адміністратори
Повідомлень: 1418
Репутація: 3
Статус: Offline
Першими племенами, що досягли Середнього Подніпров'я у І тис. до н. е., і відомості про які дійшли до нашого часу, були кіммерійці, згодом скіфи, пізніше сармати, алани, роксолани. Наймогутнішими серед номадів українських степів, безумовно, були скіфи, які утворили могутню державу.
Особливе значення має питання про етнічну приналежність скіфів-орачів, які населяли лісостеп між Дніпром і Дністром. Наведені вище археологічні дані про культуру передскіфської доби, а також знахідки скіфської доби в Середньому Подніпров'ї, а також ті, що знайдені археологами в степовій Україні, свідчать про те, що кочівниками і скіфами-орачами існували великі відмінності. Ймовірно, вони мали різне походження. Автори "Нарисів стародавньої історії Української PCP" відстоюють ідею, що лісові правобережні племена середини Дніпра були корінними жителями, первісним населенням, тобто автохтонами, що жили на цих землях з білогрудівської пори бронзового віку і місцеве населення не було спорідненим ні з кіммерійцями, ні з скіфами. Аналогічну думку відстоює Б. Рибаков, який вважає що скіфи-орачі, скіфи-землероби не могли бути справжніми скіфами. До речі, чимало археологічних знахідок на Середньому Подніпров'ї підтверджують значну різницю між культурами справжніх степових скіфів і населенням, що жило на цих землях, насамперед тим, що воно мало своє самобутнє нескіфське землеробське господарство.
На прадавніх мешканців цієї території мали також вплив торгові зносини з грецькими містами-державами, які тривалий час функціонували на причорноморських землях. Зрозуміло, що всі ці чужоземні елементи мали певний вплив на формування прадавньої історії українського народу. Але перебіль¬шувати, або ж вважати його вирішальним, як на це справедливо вказували M Грушевський та І. Крип'якевич, а також сучасні істо¬рики П Толочко та Б. Рибаков, не слід, оскільки всі ці племена не "залишили практично ніяких організаційних традицій на Україні".
Це дає змогу говорити про вплив місцевого населення на спосіб життя скіфів. Високий рівень сколотського суспільства VIII - V ст. до н.е., що доходило до рівня появи державності, його розвиток був перерваний сарматами. Як вказує Б.Рибаков, на середній Наддніпрянщині сармати знищили сколотів по Тясмину і відтіснили рівнічних сколотів (територій поблизу Києва) і зайняли територію на північ від річки Рось. Цим був зупинений розвиток прослов'янської цивілізації на цих землях майже на чотири століття. Сарматський час для населення середньої Наддніпрянщини характерний послабленням торгових зв'язків з грецькими містами-колоніями, а також певним занепадом всього господарського життя Населення на цій території, за дослідженням М.Вязмітіна, значно скоротилося.


http://vkontakte.ru/id18182352
 
Форум » Навчання » Історія Середньої Наддніпрянщини » Міграційні впливи на Середнє Подніпровя в давню добу
  • Сторінка 1 з 1
  • 1
Пошук:

Безкоштовний конструктор сайтів - uCoz