Все для історика
Четвер, 28.03.2024, 17:48
Вітаю Вас Раб | RSS
 
Головна «Повість временних літ» про Середню Наддніпрянщину - ФорумРеєстраціяВхід
[ Нові повідомлення · Учасники · Правила форуму · Пошук · RSS ]
  • Сторінка 1 з 1
  • 1
Форум » Навчання » Історія Середньої Наддніпрянщини » «Повість временних літ» про Середню Наддніпрянщину
«Повість временних літ» про Середню Наддніпрянщину
EkzorДата: Середа, 04.01.2012, 17:20 | Повідомлення # 1
Гетьман
Група: Адміністратори
Повідомлень: 1418
Репутація: 3
Статус: Offline
Про населення Середнього Подніпров'я часів Київської Русі знаходимо чимало записів у давніх літописах. Одні з перших сягають початку X ст., часів, коли Ігорю довелося вести тривалу бо¬ротьбу з наростанням автономістичних тенденцій східнослов'ян¬ських племен. Зокрема, як пише літописець, трирічна боротьба з уличами закінчилася тим, що вони залишили Середнє Подніпров'я і відійшли на нижню течію Дністра і Південного Бугу.
Ярослав енергійно продовжив заходи із захисту південних кордонів Русі від кочівників. Початок спорудження нової лінії оборонних рубежів по Росі літописець відносить до 1032 року. "У рік 1032 Ярослав почав ставити городи по Росі", - так записав літописець. Призначалася вона для запобігання раптовим набігам печенігів на руські землі. Він же свідчить про розселення в Пороссі "многих ляхов".
Чи не найчастіше в літописних джерелах згадується Переяславська земля. В літописах місто Переяслав згадується в договорі Русі з Візантією, який датується 907 роком, як одне з трьох найбільших міст Київської держави. Про це пише літописець у Іпатіївському літописі. Після битви на р. Альті (у 1068 році) половці захопили Переяславську землю, що призвело її до запустіння на тривалий час. (Літописець з приводу цієї події записав: "Прийшли іноплемінники на Руську землю, половці многі, А Ізяслав, і Свя¬тослав, і Всеволод вийшли супроти них на річку Альту. І коли настала ніч, рушили вони одні проти одних. За гріхи наші напустив бог на нас поганих, і побігли руські князі, і перемогли половці").
Місто Воїнь згадується в "Повісті минулих літ" під 1055 роком. «У той же рік зимою пішов Всеволод на торків до (города) Воїня і переміг торків» записав літописець. Літописець показує Воїнь також в 1079, 1110 роках. У 1184 році його спалили половці. Про Пісочин «Повість временних літ» вперше згадує під 1092 роком.


http://vkontakte.ru/id18182352
 
Форум » Навчання » Історія Середньої Наддніпрянщини » «Повість временних літ» про Середню Наддніпрянщину
  • Сторінка 1 з 1
  • 1
Пошук:

Безкоштовний конструктор сайтів - uCoz