Все для історика
Четвер, 28.03.2024, 15:05
Вітаю Вас Раб | RSS
 
Головна «Київський літопис» про Середнє Подніпров’я - ФорумРеєстраціяВхід
[ Нові повідомлення · Учасники · Правила форуму · Пошук · RSS ]
  • Сторінка 1 з 1
  • 1
Форум » Навчання » Історія Середньої Наддніпрянщини » «Київський літопис» про Середнє Подніпров’я
«Київський літопис» про Середнє Подніпров’я
EkzorДата: Середа, 04.01.2012, 17:16 | Повідомлення # 1
Гетьман
Група: Адміністратори
Повідомлень: 1418
Репутація: 3
Статус: Offline
До продовжень «Повісти временных літ» належить Київський літопис (від 1111 до 1200 р.). В так званому Іпатіївському списку (від назви Костромського Іпатіївського монастиря, де його знайдено) він розміщений за «Повістю». На думку дослідників, Київський літопис — це зведення трьох втрачених літописів — київського, чернігівського і переяславського, зроблене в Києві у Видубецькому монастирі близько 1200 р. В часи, коли складався цей звід, Київ через часті напади кочовиків та міжусобну боротьбу князів уже втратив значення важливого пункту на великому торговельному шляху «з варяг в греки».
Особливе становище займало Середнє Подніпров'я і, передусім, міста Переяслав та Канів, в часи боротьби князя Ігоря з половцями у 1184-85 рр. Спершу руські дружинники отримували досить значні перемоги над агресорами. Однак у травні 1185 року на річці Каялі русичі зазнали поразки, яка обернулася катастрофою для Ігоря, а також значною бідою для всієї Південної Русі. Як вказують літописці половці ринулися на переяславську та київську землі. Кончак палив міста в Посуллі, хан Кза грабував околиці Переяслава.
Вперше літописець згадує про місто Заруб в 1096 році. Коли Святополк і Володимир воювали з половцями. Руські дружинники "прийшли до города Заруба, і тута перебрели ріку." Про зарубський брід літопис згадує у зв'язку з перемогою хана Боняка над торками і берендеями у 1105 році. У 1146 році Ізяслав "перейшов Дніпро бродом коло города Заруба, і тут прислали до нього послів чорні клобуки і все Поросся, і сказали йому: "Ти наш князь". У 1151 році літописець знову, описуючи бої з половцями, згадує Заруб та Зарубський брід.
На лівому березі Дніпра на річці Супій літописець згадує іще про місто Дубниця. У році 1155 прийшли знову половці по викуп і стали під город Дубницю і аж до верхів’я річки Супій. Нині Золотоніський район. Також Київський літопис згадує і про місто Лукомля.


http://vkontakte.ru/id18182352
 
Форум » Навчання » Історія Середньої Наддніпрянщини » «Київський літопис» про Середнє Подніпров’я
  • Сторінка 1 з 1
  • 1
Пошук:

Безкоштовний конструктор сайтів - uCoz