Все для історика
П`ятниця, 29.03.2024, 08:42
Вітаю Вас Раб | RSS
 
Головна Перебіг подій монголо-татарської навали на території - ФорумРеєстраціяВхід
[ Нові повідомлення · Учасники · Правила форуму · Пошук · RSS ]
  • Сторінка 1 з 1
  • 1
Форум » Навчання » Історія Середньої Наддніпрянщини » Перебіг подій монголо-татарської навали на території (Середнього Подніпров'я)
Перебіг подій монголо-татарської навали на території
EkzorДата: Середа, 04.01.2012, 17:14 | Повідомлення # 1
Гетьман
Група: Адміністратори
Повідомлень: 1418
Репутація: 3
Статус: Offline
Про початок монголо-татарської навали на Середнє Подніпров'я наприкінці 30-х років XIII ст. в літописах записано дуже мало. Згадується лише про взяття Переяслава. В 1239 р. Батиєва орда "взяша град Переяслав и церковь архангела Гавриила сокрушиша, и єпископа Семеона убиша, и люди вся сущая во граде, иных разбиша, а иных плениша, а сосуды церковныя бесчисленыя златые и серебряныя и драгокаменныя взяша".
Тоді ж, у 1240 році за свідченням літописця, один із загонів хана Менгу став біля "града Песочнага" (На середній Наддніпрянщині) з метою розпочати облогу Києва, вести переговори з Київським князем, аби він капітулював. В літописі записано: "пришедшу и стана... у градка Песочного... и присла послы свои ко князю Михаилу Всеволодовичу и ко гражанам, хотя прельстити их, и не послушаша его, а посланных к ним избиша". Тобто, як вказує М.Карамзін "киевляне умертвили послов Менгу-хана и кровию их запечатлели свой обет не принимать мира постыдного".
Восени цього ж року, як відомо, вже сам Батий почав битву за Київ. Стольне місто Київської держави впало за даними, які вказуються в Московському літописному зводі, 6 грудня, за деякими іншими літописами - 19 листопада.
Що сталося з Києвом, літописці не згадують. Відомо лише, що значна кількість місцевого населення втекла на захід від знищення татарами. Однак про якісь масові зруйнування, спустошення Київської землі ні в 1240, ні в 1243 роках, коли Батий повертався із західних земель літописці не згадують. Це переконливо доводить M Грушевський.


http://vkontakte.ru/id18182352
 
Форум » Навчання » Історія Середньої Наддніпрянщини » Перебіг подій монголо-татарської навали на території (Середнього Подніпров'я)
  • Сторінка 1 з 1
  • 1
Пошук:

Безкоштовний конструктор сайтів - uCoz