Все для історика
Четвер, 25.04.2024, 05:52
Вітаю Вас Раб | RSS
 
Головна Середнє Подніпров’я як центр втеч населення України - ФорумРеєстраціяВхід
[ Нові повідомлення · Учасники · Правила форуму · Пошук · RSS ]
  • Сторінка 1 з 1
  • 1
Форум » Навчання » Історія Середньої Наддніпрянщини » Середнє Подніпров’я як центр втеч населення України
Середнє Подніпров’я як центр втеч населення України
EkzorДата: Середа, 04.01.2012, 17:04 | Повідомлення # 1
Гетьман
Група: Адміністратори
Повідомлень: 1418
Репутація: 3
Статус: Offline
Протягом 15-16 століть на Середньому Подніпров’ї відбувається процес інтенсивного наростання населення за рахунок значного притоку переселенців, втікачів з різноманітних території України, а також Росії, Молдавії, Волощини, Польщі. Тут зростає авторитет С. П., як землі вільної від жорстоких феодальних утисків, де панує мир і злагода.
Приплив населення на С. П. приводив до виникнення нових сіл, хуторів. Тільки в 1616-22 рр., за даними польського дослідника Руликовського, на півдні Київського повіту утворилося 35 нових сіл. Саме місцеве населення С. П. виступало активним захисником втікачів-селян та міщан, що приходили сюди. Підтвердженням того, що місцеве населення приязно зустрічало втікачів, є також поява в кінці 15 – на початку 16 ст. численних сіл, хуторів, де жили поряд місцеве населення та втікачі. На формування населених пунктів козацького краю мали вплив об’єктивні чинники розвитку поселень людей доби феодальних відносин. У другій пол. 14, в 15 і першій пол. 16 ст. посилився процес відокремлення ремесла від с/г. Процвітають ремісництво, торгівля. На арену виступають невеликі міста, де в основному переробляється с/г сировина. Надання магдебурзького права міста прискорило розвиток міст. Корсуню було надано – 1592, Чигирину – 1589, Черкасам – 1595, Переяславу – 1585, Каневу – 1600.


http://vkontakte.ru/id18182352
 
Форум » Навчання » Історія Середньої Наддніпрянщини » Середнє Подніпров’я як центр втеч населення України
  • Сторінка 1 з 1
  • 1
Пошук:

Безкоштовний конструктор сайтів - uCoz