Все для історика
П`ятниця, 03.05.2024, 21:39
Вітаю Вас Раб | RSS
 
Головна Завдання використання архівної інформації - ФорумРеєстраціяВхід
[ Нові повідомлення · Учасники · Правила форуму · Пошук · RSS ]
  • Сторінка 1 з 1
  • 1
Форум » Навчання » Архівознавство » Завдання використання архівної інформації
Завдання використання архівної інформації
EkzorДата: Субота, 24.12.2011, 16:21 | Повідомлення # 1
Гетьман
Група: Адміністратори
Повідомлень: 1418
Репутація: 3
Статус: Offline
Використання архівної інформації – застосування первинної і вторинної документної інформації для задоволення інформаційних потреб юридичних та фізичних осіб.
З допомогою ініціативного інформування формуються суспільно-державні потреби в архівній інформації, стимулюється постійне звернення до архівів.
Види інформаційних документів.
З метою випереджального задоволення попита великих суспільних груп, владних структур, установ, організацій, окремих громадян в архіві готують спеціальні інформаційні документи: інформаційні листи, довідки-орієнтувальники, тематичні інформаційні переліки, списки-довідники тощо. Формами ініціативного інформування вважають також реклами, буклети, плакати, документальні фільми, фотоальбоми. Інформаційний лист – лист який містить повідомлення про виявлені відомості з певного питання. В ньому можуть подаватися назви фондів, коротка характеристика документів, що стосуються теми повідомлення, а також інформація щодо умов вивчення та копіювання документів. Тематичний перелік – перелік заголовків справ або документів з певної теми із зазначенням їх дат та пошукових даних. У разі потреби подаються короткі або розширені анотації, відомості про оригінальність, спосіб відтворення, мову документів. Тематичний огляд – розгорнуте описання документального комплексу, що містить інформацію з певної проблеми чи питання. Тематична добірка документів – комплект копій документів або витягів з них за певною темою, розміщених у хронологічному, номінальному, авторському, тематичному порядку, незалежно від способу копіювання. До добірки додається перелік документів комплекту з титульним аркушем, на якому зазначається назва архіву, назва теми і рік підготування. У разі необхідності укладається історична довідка.
Архівна довідка – підготовлений за запитом споживача і офіційно засвідчений архівом документ, що має юридичну силу і містить (підтверджує) інформацію про предмет запиту на підставі документів архіву із зазначенням їх пошукових даних. Архівна копія – офіційно засвідчений архівом документ, що містить точне знакове відтворення тексту письмового або зображення графічного архівного документа. Архівний витяг – офіційно засвідчений архівом документ, що містить точне знакове відтворення частини тексту письмового або зображення графічного архівного документа, що стосується певного питання, факту або особи.
Однією з найважливіших суспільних функцій архіву є виконання соціально-правових, генеалогічних і тематичних запитів громадян через надання архівних копій та довідок про трудовий стаж, заробітну платню, освіту, перебування в армії, участь у бойових діях, нагородження, переслідування тоталітарним режимом, громадянський стан, майнові права, державну і громадську діяльність. Виконують соціально-правові запити в архівах спеціальні довідкові підрозділи (довідковий стіл, група довідок). Довідковий стіл приймає заяви від громадян, реєструє їх, надає необхідні консультації відвідувачам і видає архівні довідки. Основна робота працівників довідкового підрозділу полягає у точному визначенні архівних фондів з потрібними відомостями, перегляді описів, довідкових картотек і поаркушного перегляду справ. Результати пошуку подають у вигляді архівної довідки, архівної копії, архівного витягу.
Генеалогічний запит – передбачає пошук архівної інформації, яка встановлює родинні зв’язки у ланцюгу поколінь, необхідні для складання родовідного дерева. Форми відповіді практично ті самі, що й на запит соціально-правового характеру. Як правило до довідки додаються ксерокопії метричних та інших документів, що цікавлять заявника.
Тематичні запити надходять здебільшого від державних органів, наукових установ, редакцій газет і журналів, музеїв. Вони потребують виявлення архівної інформації з певної теми, для чого переглядаються систематичний, предметно-тематичний, іменний, хронологічний каталоги архіву. Відповіді на тематичний запит викладають у формі архівної довідки, архівного витягу, архівної копії, інформаційного листа, тематичного переліку.
Експозиційна робота архіву – організація документальних виставок, яуі надають можливість значній кількості відвідувачів наочно знайомитися з унікальними документами НАФ України. Для експонування відбирають найцінніші і найцікавіші документи (писані, друковані, ілюстративні, фотографії, карти), які потім подають у зручній для сприйняття пересічним глядачем формі. Тематику виставок пов’язують з актуальними питаннями громадсько-політичного життя країни, присвячують історичним датам, ювілеям видатних державних, громадських та культурних діячів, іншим подіям, які цікавлять громадськість. Залежно від строку проведення виставки поділяють на постійно діючі, тимчасові (від кількох днів до кількох місяців). Відповідно до місця розташування виставки бувають стаціонарними і пересувними.
Документи НАФ широко використовують через засоби масової інформації зокрема пресу, радіо, телебачення, інформування широкого кола споживачів ретроспективної документної інформації про склад і зміст НАФ , роботу державної архівної служби та послуги, які вона надає. Для преси готуються добірки документів, документальні нариси, короткі інформації, статті або ж цілі газетні шпальти. Для радіо і телебачення архівні установи організовують тематичні бесіди, бесіди-інтерв’ю, репортажі, прес-конференції.
Традиційною формою використання документів НАФ є користування документами у читальному залі. До роботи з документами допускаються громадяни України та іноземні громадяни на підставі особистої заяви і документа, що посвідчує особу. Дослідникам, які працюють у читальному залі, надається весь необхідний довідковий апарат: описи, каталоги, а також друковані видання (путівники, довідники, покажчики, огляди, збірники документів) у рамках тем, заявлених для дослідження. Архів обмежує доступ до документів та баз даних, що містять державну таємницю, до моменту скасування рішення про встановлення обмежень для певної категорії документів з такою інформацією. Доступ до документів з конфіденційною інформацією про особу, а також до документів, що можуть створити загрозу для її життя чи недоторканості житла може бути надано з дозволу фізичної особи (чи з дозволу спадкоємців), права та законні інтереси якої можуть бути порушені.


http://vkontakte.ru/id18182352
 
Форум » Навчання » Архівознавство » Завдання використання архівної інформації
  • Сторінка 1 з 1
  • 1
Пошук:

Безкоштовний конструктор сайтів - uCoz