Все для історика
П`ятниця, 29.03.2024, 13:44
Вітаю Вас Раб | RSS
 
Головна Всесвітня організація охорони здоров'я (ВООЗ) - ФорумРеєстраціяВхід
[ Нові повідомлення · Учасники · Правила форуму · Пошук · RSS ]
  • Сторінка 1 з 1
  • 1
Форум » Навчання » Охорона праці в галузі » Всесвітня організація охорони здоров'я (ВООЗ)
Всесвітня організація охорони здоров'я (ВООЗ)
EkzorДата: П`ятниця, 23.12.2011, 15:47 | Повідомлення # 1
Гетьман
Група: Адміністратори
Повідомлень: 1418
Репутація: 3
Статус: Offline
Всесвітня організація охорони здоров'я (ВООЗ) створена у 1946 році на Міжнародній конференції з охорони здоров'я в Нью-Йорку. Статут набув чинності 7 квітня 1948 р. (цей день відзначають як Всесвітній день здоров'я). Штаб-квартира розміщена у Женеві (Швейцарія). У ВООЗ входять 190 держав.
Метою ВООЗ є «досягнення всіма народами вищого рівня здоров'я». Основні напрямки її діяльності: боротьба з інфекційними хворобами; розробка карантинних і санітарних правил; вирішення проблем соціального характеру. Зокрема, в галузі охорони праці ВООЗ координує розробку нормативів якості виробничого середовища.
Вищим органом ВООЗ є Всесвітня асамблея охорони здоров’я до якої входять представники усіх країн - членів організації. Вона скликається щороку.
Виконавча рада ВООЗ, яка складається з представників 31 держави, що вибираються Асамблеєю на 3 роки, збирається не рідше двох разів на рік. Виконавча рада виконує рішення Асамблеї, визначає порядок денний засідань Асамблеї, створює комітети, вживає заходи надзвичайного характеру. Адміністративним органом Виконавчої ради є Секретаріат на чолі з генеральним директором.
Представники ВООЗ знаходяться в кожній країні - членові ВООЗ -і на місцях відповідають за діяльність ВООЗ у країнах перебування, консультують уряди щодо розробки й реалізації національних програм охорони здоров'я.
Для того, щоб подолати значні відмінності у показниках стану здоров'я, що існують між країнами Заходу і Сходу Європи, було започатковано програму «Євроздоров'я». її мета - надати суттєву допомогу країнам Центральної та Східної Європи. Для успішного виконання цієї програми у кожній з країн, яким надається допомога, створено бюро ВООЗ.
Бюро ВООЗ в Україні створене у 1994 році. Впроваджуючи програми співробітництва між Урядом України та Європейським регіональним бюро ВООЗ, бюро ВООЗ в Україні має такі цілі:
• координація використання технічної допомоги ВООЗ в Україні;
• розвиток міжнародного співробітництва в сфері охорони здоров'я із широким залученням міжнародного співтовариства, мобілізація ресурсів і оптимізація їх використання;
• обмін необхідною інформацією;
• ознайомлення громадськості з проблемами охорони здоров'я. Особливо важливими у роботі ВООЗ є спільні з МОД Декларація і Програма дій, прийняті на міжнародному саміті по соціальному розвитку, що проходив у Копенгагені в 1995 році. Декларація пропонує націям домагатися повної продуктивної зайнятості на основі вільного вибору роботи як основного пріоритету економіки і соціальної політики. Завдання полягає не в тім, щоб створювати нові робочі місця, а в поліпшенні їхньої якості, гарантії основних прав і інтересів працівників. Створення якісних робочих місць включає заходи щодо гарантій здорового й безпечного виробничого середовища, усунення небезпек для здоров'я, пов'язаних з навколишнім середовищем, забезпеченню гігієни і безпеки праці. Гігієна праці допомагає здійснювати активне партнерство в галузі працевлаштування, охорони здоров'я та навколишнього середовища з метою стійкого розвитку.


http://vkontakte.ru/id18182352
 
Форум » Навчання » Охорона праці в галузі » Всесвітня організація охорони здоров'я (ВООЗ)
  • Сторінка 1 з 1
  • 1
Пошук:

Безкоштовний конструктор сайтів - uCoz