Все для історика
Вівторок, 16.04.2024, 09:40
Вітаю Вас Раб | RSS
 
Головна Національні конфлікти у Європі - ФорумРеєстраціяВхід
[ Нові повідомлення · Учасники · Правила форуму · Пошук · RSS ]
  • Сторінка 1 з 1
  • 1
Форум » Навчання » Державний екзамен з історії (всесвітня історія, 4 курс) » Національні конфлікти у Європі
Національні конфлікти у Європі
EkzorДата: П`ятниця, 17.06.2011, 02:03 | Повідомлення # 1
Гетьман
Група: Адміністратори
Повідомлень: 1418
Репутація: 3
Статус: Offline
ІСПАНІЯ. У внутрішньому житті Іспанія зіткнулася з проблемами національного характеру. Іспанія етнічно неоднорідна країна. її населяють кастільці — власне іспанці, каталонці та галісійці зі своїми мовними особливостями, баски, які не мають спільних етнічних коренів з жодним народом. Іспанська історія (тривале панування маврів) сприяла формуванню традиційно сильного регіоналізму. У 1990—1991 pp. хвиля націоналістичних рухів захлеснула Басконію і Каталонію — індустріально розвинуті і досить благополучні в соціальному відношенні. Час від часу терористичними актами нагадує про себе ЕТА (Асоціація борців за свободу Басконії), котра вперше заявила про себе ще наприкінці 60-х років. її ідеологія — суміш націоналістичних вимог, ультралівих доктрин і католицького фундаментализму.
ФРАНЦІЯ. Імміграція і ставлення до неї нації набув статусу серйозної проблеми у Франції в 1990-их роках. Високий рівень безробіття і кілька неприємних інцидентів в бідних громадах посилило ворожість до іммігрантів, особливо чорношкірим і арабів півночі Африки. У вересні 1994 як частину придушення мусульманського фундаменталізму уряд випустило розпорядження, неправление на обмеження носіння релігійних символів у школах. Багато мусульманських школярок були вигнані з шкіл, коли відмовлялися зняти свої паранджі, викликаючи масові протести. У 1993 були прийняті більш суворі імміграційні закони, і в 1995 Франція розпочала висилку з країни незаконних іммігрантів. У березні 1997 Французьке Національні збори ухвалили законодавство, спрямоване на боротьбу з незаконною імміграцією. У Парижі є арабські райони, в які не тільки поліція не сунеться, а й громадський транспорт не їздить!
ВЕЛИКОБРИТАНІЯ. Конфлікт у Північній Ірландії - етнополітичний конфлікт [1] [2] [3] [4] в Північній Ірландії (Великобританія), викликаний суперечкою між центральними британською владою та місцевими праворадикальними католицькими і національними організаціями щодо статусу регіону. Головною силою, протидіяла Великобританії, була ІРА. У свою чергу головним противником Іра став протестантський орден Оранжістов і підтримували його протестантські організації. В ході протистояння в Північній Ірландії з обох сторін загинуло 3524 особи, з них 1857 - цивільні особи [5]. В даний час конфлікт не вирішено, формальним його закінченням вважається 10 квітня 1998 року - день, коли було підписано белфастського угоду. 10 квітня 1998 в Белфасті британським і ірландським урядами було підписано угоду, яка була схвалена більшістю політичних партій Північної Ірландії. 23 травня в результаті референдуму угода була схвалена більшістю жителів регіону. В результаті підписання угоди була відтворена Північноірландська асамблея, метою якої є вирішення економічних і соціальних проблем. Також були створені Рада міністрів Півночі і Півдня для оформлення взаємодії між різними частинами острова Ірландія та Британо-ірландський рада для оформлення взаємовідносин між усіма органами представницької влади Великобританії та Ірландії. Лінія світу в Белфасті, що розділяє протестантські та католицькі райони Незважаючи на політичні угоди, конфлікт як і раніше залишається невирішеним. У Північній Ірландії в даний час продовжують існувати протестантські та католицькі мілітаризованих організації, у тому числі більшість течій ІРА.
БЕЛЬГІЯ. Дві головні групи, що становить населення країни - фламандці (близько 60% населення) і валлони (близько 40% населення). Фламандці живуть в п'яти північних провінціях Бельгії (див. Фландрія) і розмовляють нідерландською мовою і його численних діалектах (див. Фламандський мова). Валлони живуть в п'яти південних провінціях, складових Валлонію, говорять французькою, валлонським і деяких інших мовах. Після здобуття незалежності Бельгія була франкооріентірованним державою, і єдиною державною мовою спочатку був французький, хоча фламандці завжди складали більшість населення. Навіть у Фландрії французький довгий час залишався єдиною мовою середньої та вищої освіти. Після завершення Першої світової війни в Бельгії почався рух за емансипацію нідерландськомовних населення. В результаті виникла так звана «мовна боротьба» (нідерл. taalstrijd). Боротьба стала приносити плоди до шістдесятих років XX століття. У 1963 р. був прийнятий пакет законів, що регламентує використання мов в офіційних ситуаціях. У 1967 р. вперше було видано офіційний переклад конституції Бельгії на нідерландську мову. До 1980 р. обидва головних мови країни були фактично зрівняні в правах. У 1993 р. Бельгія була розділена на регіони, які є суб'єктами федерації. Єдиною офіційною мовою на території Фламандського регіону є нідерландська. Незважаючи на досягнуті успіхи, мовні проблеми до цих пір приводять до ескалації напруженості між двома головними групами населення країни. Таким чином, в 2005 році проблема поділу двомовного виборчого округу Брюссель-Халле-Вілворде мало не призвела до відставки уряду і політичної кризи.


http://vkontakte.ru/id18182352
 
Форум » Навчання » Державний екзамен з історії (всесвітня історія, 4 курс) » Національні конфлікти у Європі
  • Сторінка 1 з 1
  • 1
Пошук:

Безкоштовний конструктор сайтів - uCoz