Все для історика
Четвер, 28.03.2024, 22:28
Вітаю Вас Раб | RSS
 
Головна Національні проблеми Російської Федерації - ФорумРеєстраціяВхід
[ Нові повідомлення · Учасники · Правила форуму · Пошук · RSS ]
  • Сторінка 1 з 1
  • 1
Форум » Навчання » Державний екзамен з історії (всесвітня історія, 4 курс) » Національні проблеми Російської Федерації
Національні проблеми Російської Федерації
EkzorДата: П`ятниця, 17.06.2011, 01:30 | Повідомлення # 1
Гетьман
Група: Адміністратори
Повідомлень: 1418
Репутація: 3
Статус: Offline
Росія є поліетнічною федеративною державою, яка має у своєму складі автономні державні утворення, побудовані за національно-територіальним принципом. Це значною мірою ускладнює внутрішньополітичну ситуацію і має неабиякий вплив на розв’язання національних проблем. Згідно з переписом населення, в 1989 році в Росії проживало 128 національностей. Всеросійська перепис 2002 року виявила 160 національностей, що вказує на зростання національної самосвідомості і прагнення до етнічної ідентифікації, особливо серед нечисленних народів, які раніше записувалися до складу інших національностей. Всі народи, що проживають в Росії, можна розділити на 3 великі групи. Перша група - це етноси, більша частина яких живе в Росії, а за її межами вони становлять лише невеликі групи (росіяни, татари, чуваші, мордва, башкири і т.д.), багато з них дали назви національно-державним утворенням - суб'єктам Федерації. Сюди ж можна віднести корінні нечисленні народи Росії, перш за все, корінні нечисленні народи Півночі, Сибіру і Далекого Сходу. Друга група - вихідці з країн ближнього зарубіжжя (тобто республік колишнього СРСР), а також деяких інших країн, які представлені на території Росії значними групами, в ряді випадків з компактним.
Основну частину складають росіяни - 82% загальної чисельності населення держави. Вони представляють найбільш численну групу слов'янських народів, що проживають на російській території, і переважають у всіх регіонах Росії, за винятком республік Північного Кавказу (Дагестан, Кабардино-Балкарська, Північно-Осетинська, Чеченська, Інгушська, Карачаєво-Черкеська республіки), Поволжя (Татарстан, Калмикія), Волго-Вятського району (Чуваська Республіка і Марій Ел), Уралу (Удмуртія, Башкортостан, Комі-Перм'яцький автономний округ), Західного Сибіру (Республіка Алтай), Східного Сибіру (Республіка Тува), Далекого Сходу (Республіка Саха).
Найбільш компактні місця проживання росіян - центральні, західні, частково північні області європейської частини Російської Федерації. У Орловської, Липецкой, Курської, Тамбовської, Рязанської областях більше 90% населення становлять росіяни, а в Західній, Східній Сибіру і на Далекому Сході чисельність росіян сягає 80 - 85% усієї чисельності населення цих регіонів.
На другому місці за національною ознакою стоять татари (3,7%), далі йдуть українці (3%), чуваші (1,2%). Питома вага кожної з інших національностей не перевищує 1%.
Північ і північний захід європейської території країни заселений народностями угро-фінської мовної групи: комі, перм'яки, карели, саами. У Поволжі, Приураллі, Прикам'ї і Сибіру разом з російськими проживає ряд народів і народностей, які отримали свою автономію після Жовтневої революції 1917 р. До цих національностей належать пов'язані з угро-фінської групи удмурти, мордва (ерзя і мокша), марійці і говорять на мовах тюркської групи татари, башкири і чуваші.
Одним з найбільш багатонаціональних регіонів Росії є Північний Кавказ, який населяють народи нахсько-дагестанської мовної групи - чеченці, інгуші, аварці, лезгини, балкарці, кумики, лакці, даргинці і абхазо-Адигейської групи - кабардинці, адигейці, черкеси. Невеликі народи Півночі представлені самодійського групою. До неї відносять ненців, Нганасани і селькупи. У центральній частині Західного Сибіру проживають народи угорської групи - ханти і мансі.
Населяють територію Східного Сибіру і Далекого Сходу евенки, евени, нанайці і удегейці становлять тунгусо-маньчжурську групу. Чукчі, Каряка, юкагіри, нивхи відносяться до поліазіатскім народам, а ескімоси і алеути - до особливої ​​сім'ї, що має амеріканоідние риси. У монгольську групу входять буряти, що проживають на півдні Східного Сибіру. До цієї мовної групи відносять також і калмиків, що населяють південно-західну частину Поволжя.
Специфіка нинішнього етапу становлення національних відносин полягає в тому, що відцентрові тенденції, що сприяли розпаду Радянського Союзу, перекинулися і на Росію. Сепаратизм освічених суверенних республік проявився у прагненні до політико-економічного відокремлення окремих республік і регіонів, повного нехтування загальними інтересами.


http://vkontakte.ru/id18182352
 
Форум » Навчання » Державний екзамен з історії (всесвітня історія, 4 курс) » Національні проблеми Російської Федерації
  • Сторінка 1 з 1
  • 1
Пошук:

Безкоштовний конструктор сайтів - uCoz