Все для історика
Субота, 20.04.2024, 06:17
Вітаю Вас Раб | RSS
 
Головна Американська історіографія 2 пол. ХХ ст. - ФорумРеєстраціяВхід
[ Нові повідомлення · Учасники · Правила форуму · Пошук · RSS ]
  • Сторінка 1 з 1
  • 1
Форум » Навчання » Сучасна історіографія зарубіжних країн » Американська історіографія 2 пол. ХХ ст.
Американська історіографія 2 пол. ХХ ст.
EkzorДата: П`ятниця, 27.05.2011, 00:50 | Повідомлення # 1
Гетьман
Група: Адміністратори
Повідомлень: 1418
Репутація: 3
Статус: Offline
Друга половина XX ст. стала часом істотного підйому та безпека історичної науки в США. Розвиток американської історіографії було неоднозначним і навіть суперечливим, спроби презентістского використання історичних знань в цілях поточної політики були далеко небезуспішними. Однак у цілому значно просунулося вперед не тільки вивчення історії США, але і формування нових галузей історичної науки: латіноамеріканістікі, славістики, історії міжнародних відносин. У США з'явилася ціла плеяда відомих істориків, соціологів та політологів, праці яких придбали вельми широке міжнародне звучання. Особливе значення мало формування "нової історичної науки". Неабиякою мірою враховуючи розробки європейської історіографії (особливо французької та англійської), вона розвивалася із справді американським розмахом, спираючись, перш за все, на ділову постановку університетського історичної освіти та широке науково-технічне забезпечення наукової роботи, надаючи, у свою чергу, вплив на історіографію інших країн.
У розвитку американської історичної науки другої половини XX ст. виділяються два етапи - кінець 40-х - 50-ті роки і 60-е початок 90-х років. Істориків, як і представників інших соціальних наук, закликали включитися в "холодну війну", давши їй соціологічне, економічне й історичне обгрунтування. Базою історичної науки в США є університети. Тут виконується велика частина історичних досліджень, і це позитивно впливає на рівень викладання і підготовку фахівців. Провідну роль як і раніше грають старі університети: Гарвардський, Колумбійський, Вісконсінський, Чиказький, Корнельський, Прінстонський, Каліфорнійський. Головними джерелами фінансування наукових досліджень крім університетських є урядові та приватні фонди. Заснований конгресом в 1965 р. Національний гуманітарний фонд надає історикам значну частину субсидій. Значні кошти на фінансування історичних досліджень надають фонди Форда, Рокфеллерів, сімейства Меллонів. В Америці існує дуже складна система професійних організацій істориків [2]. Найбільшим національним об'єднанням є як і раніше Американська історична асоціація (Айя). Тільки їй конгресом надано право представляти професійні інтереси американських істориків в урядових агентствах і на міжнародній арені. Спеціалізовані суспільства різні за своїм науковим інтересам і масштабами діяльності. Наукова спрямованість одних - вивчення важливих аспектів історії США: Асоціація економічної історії (1940), Товариство аграрної історії (1919). Американська історична асоціація протягом 100 років є головною організацією істориків США, але в останні десятиліття її лідерство оскаржується Організацією американських істориків (ВАІ). В останнє десятиліття на пост президента асоціації вибиралися історики Ю. Дженовезе, У. Е. Вільямс, Л. Литвак, Е. Фонер, відомі своєю прихильністю до нових методів дослідницької роботи і лівої політичною орієнтацією.
До середини 80-х років в США значно зросла кількість видаваних історичних журналів (їх число наближається до 150). Серед них центральні: "Американське історичне огляд" та "Журнал американської історії". Американська історіографія розширила тематику досліджень не тільки в проблемному відношенні, залучаючи до кола свого вивчення нові сфери суспільного життя, але і в географічному. Не в меншій мірі це визначалося новим місцем США у повоєнному світі. Якщо до 1945 р. на кожну монографію чи докторську дисертацію з зарубіжної історії доводилося, принаймні, дюжина книжок з вітчизняної історії, то в 50-х - 70-х роках американської тематики присвячувалося трохи більше половини робіт. Справедливо констатувавши залежність історичного мислення від впливу факторів сьогоднішнього дня, автори висунули концепцію "об'єктивного релятивізму". Все, що може зробити історик для нейтралізації впливу сучасності на вивчення минулого, це спробувати контролювати відбір фактів і спрямованість дослідження. Прагнення з релятивістських позицій виправдати політичний консерватизм викликало критичне ставлення низки видатних істориків США. Різко висловлювалися проти суб'єктивістських підходів Ф. Шеннон, Г. Коммаджер, М. Керт та інші. Ч. Дестлер.


http://vkontakte.ru/id18182352
 
Форум » Навчання » Сучасна історіографія зарубіжних країн » Американська історіографія 2 пол. ХХ ст.
  • Сторінка 1 з 1
  • 1
Пошук:

Безкоштовний конструктор сайтів - uCoz