Все для історика
Четвер, 28.03.2024, 13:55
Вітаю Вас Раб | RSS
 
Головна Антипозитивістський характер неокантіанської методології іст - ФорумРеєстраціяВхід
[ Нові повідомлення · Учасники · Правила форуму · Пошук · RSS ]
  • Сторінка 1 з 1
  • 1
Форум » Навчання » Сучасна історіографія зарубіжних країн » Антипозитивістський характер неокантіанської методології іст
Антипозитивістський характер неокантіанської методології іст
EkzorДата: Четвер, 26.05.2011, 20:19 | Повідомлення # 1
Гетьман
Група: Адміністратори
Повідомлень: 1418
Репутація: 3
Статус: Offline
Кантівська філософія була модернізована. Основні принципи неокантіанства: трактування філософії винятково як критики пізнання; обмеження пізнання сферою досвіду; визнання обумовлюючих апріорних норм.
Неокантіанство вважало, що "науки про дух"повинні, використовуючи спеціальні методи, по-перше, вивчати символічні форми, безпосередньо створюють людську культуру, а, по-друге, дослідити ті інструменти, механізми, способи символізації, які визначають людське бачення світу. Вони виступають як апріорні умови взаємодії людини з дійсністю, а сама дійсність - це результат культурної символізації.
На противагу психологізму Дільтея та Зіммеля, неокантіанці Баденської школи виходили з положення, що тільки логічний аналіз може привести до всебічного розуміння можливостей історичного пізнання. У центрі уваги неокантіанців опинилась логіка історичного дослідження, а не проблема розгортання історичного процесу як такого. Будь-який інший підхід,- твердили неокантіанці,- позбавлений сенсу.
Розглядаючи суспільні явища з позицій суб'єктивного ідеалізму, представники Баденської школи «доводили» відсутність закономірностей у розвитку суспільства і неможливість передбачити хід історич. подій. При цьому вони виходили з протиставлення наук про природу, як узагальнюючих і законовстановлюючих, наукам про суспільство, які нібито вивчають тільки індивідуальні факти, не можуть мати загальних законів і лише описують ці факти. Ідеалістичні концепції Баденської школи використовуються ворогами марксизму для заперечення об'єктивної необхідності переходу від капіталізму до соціалізму.


http://vkontakte.ru/id18182352
 
Форум » Навчання » Сучасна історіографія зарубіжних країн » Антипозитивістський характер неокантіанської методології іст
  • Сторінка 1 з 1
  • 1
Пошук:

Безкоштовний конструктор сайтів - uCoz